Ja'Marr Chase, 2020 Sezonundan Çekildi | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Tammy Anthony Baker / CC-BY-SA

NCAA Futbol’un yıldız isimlerinden olan Ja’Marr Chase, sezondan çekildi. 

Louisiana State University’nin 7 numaralı Wide Receiver oyuncusu olan Ja’Marr Chase; geçtiğimiz saatlerde Twitter üzerinden yapmış olduğu bir açıklama ile covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği riskler nedeniyle yeni sezonda sahaya çıkmayacağını duyurdu.  

Chase, yeni sezondan çektiğini açıklamasının ardından, yeni sezonda sahaya çıkmayacak olsa dahi, 2021 NFL Draft’ına ise katılmayı planladığını dile getirdi.  

Ja’Marr Chase – Kariyer ve İstatistikler 

Ja'Marr Chase, 2020 Sezonundan Çekildi | Korumalı Futbol Türkiye
Ja’Marr Chase Photo By Tammy Anthony Baker from Louisiana / CC-BY Background Photo By Tammy Anthony Baker / CC-BY-SA

Kolej futbolu kariyerini Southeastern Conference’a dahil olan üniversitelerden Louisiana State University’nin LSU Tigers football takımında Wide Receiver  oyuncusu olarak geçiren Chase, toplamdaki 3 sezonluk kolej futbolu kariyeri boyunca;  

  • 107 Receptions 
  • 2093 Receiving Yards 
  • 23 Receiving Touchdowns 
  • 1 Rushing Attempts 
  • 5 Rushing Yards 
  • 1 Solo Tackles 
  • 23 Receptions 

İstatistiklerini elde etmesinin yanı sıra; 

  • 2019 Consensus All-America 
  • 2019 Fred Biletnikoff Award  

Ödüllerini de elde etti ve toplamda 24 maçta yer alarak sahada kendisini gösterdi.  

LSU adına 3 sene boyunca sahaya çıkan Wide Receiver oyuncusu Chase, 1 Eylül 2020 tarihinde yapmış olduğu bir açıklama ile; Covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği riskler nedeniyle 2020 sezonunda sahaya çıkmayacağını açıklayarak toplamdaki 3 sezonluk kolej futbolu kariyerini sona erdirdi. 

2020 sezonu öncesi kolej futbolu kariyerine son veren WR oyuncusu Chase, yapmış olduğu açıklamayla birlikte 2021 NFL Draft’a da katılmayı planladığını dile getirdi.  

Önceki makaleLogan Ryan, Giants ile Anlaşma İmzaladı
Sonraki makaleTyler Shelvin, 2020 Sezonundan Çekildi
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here