Jalen Hurts, Philadelphia Eagles’ı Nasıl Etkileyecek?

Philadelphia Eagles‘ın 2020 NFL Draft‘ının 2. roundunda 53. sıradan Jalen Hurts seçimini yapmasıyla beraber, takımın QB kadrosunda moral değişiklikleri gözlemlenmeye başlandı.

Jalen Hurts‘ün takımın kadrosunda yerini almasının Carson Wentz için ne anlama geldiği akıllarda soru işareti olmuştu. Ancak bu seçimden en çok etkilenen kişi yedek oyun kurucu Nate Sudfeld oldu.

Hatırlarsanız Carson Wentz; Seattle Seahawks vs Philadelpiha Eagles maçında Jadeveon Clowney‘den oldukça ağır bir kask darbesi yemişti.

Yediği ağır darbeden sonra oyuna devam etmeyi seçen Carson Wentz, 9 snap’den sonra sarsıntı geçirdi ve oyundan çıkarıldı.

Bir süre tedavi gördükten sonra taraftarlarına açıklama yapan Carson Wentz;
“Bugün iyi hissediyorum ve iyi olacağım, kafa sakaltıkları çok korkutucu şeyler bu yüzden hakkımda dua eden ve beni düşünen herkese çok teşekkürler #flyeaglesfly!” Sözleri ile, kendisinin nasıl durumda olduğu hakkındaki soru işaretlerini kafalardan kazımıştı.

Aynı şekilde takımın diğer oyun kurucusu olan Nate Sudfeld‘de 8 Ağustos 2019’daki Tennessee Titans vs. Philadelphia Eagles maçında sakatlanmıştı.

Geçtiğimiz sezonda oyun kurucuları ile oldukça sorun yaşayan Philadelphia Eagles, 24 Mart tarihinde Nate Sudfeld ile olan anlaşmalarını bir sene daha yenilediklerini açıkladı.

Tahmini olarak Jalen Hurts‘ün takıma eklenmesi, QB kadrosunda biraz sarsıntıya neden olacaktır. Hem Carson Wentz, hem de Nate Sudfeld; Philadelphia Eagles’ın NFL Draft‘da Jalen Hurts seçimini yapmasından dolayı pozisyonları konusunda biraz endişeye düşebilirler.

Ayrıca Nate Sudfeld, geçtiğimiz günlerde NBC Sports‘a yapmış olduğu bir açıklamada;
“Herkes bunu dramatik veya önemli bir hale getiriyor ama QB odasında herkes birbirine yardım etmek için çabalıyor. Bu hiçbir zaman gerçekten garip bir durum değil. Sadece onlarla beraber antrenman yapmak için sabırsızlanıyorum.” Sözlerini kullandı ve şöyle devam etti;

“Bu coronavirüs sona erdiğinde işe geri dönmek için sabırsızlanıyorum. Sahip olduğumuz adam için heyecanlıyım, bence Jalen inanılmaz bir takım arkadaşı ve muhteşem bir oyuncu. Uzun ve harika bir kariyeri olacak.” Diyerek sözlerini noktaladı.

“Seçilmesinin Bir Nedeni Var!”

Ancak tüm bu açıklamalara rağmen, takımın genel müdürü Howie Roseman’in Jalen Hurts seçimi hakkında söylemiş olduğu sözler akıllardan çıkmadı.
Hurts seçiminin nedeni; NFL Draft‘tan sonra Wentz‘in arkasında uzun vadeli bir yedek olması.”

Eğer Carson Wentz veya Nate Sudfeld bir sakatlık daha geçirirlerse, Jalen Hurts muhtemelen ilgi odağı haline gelecektir.

Ancak bize kalırsa bu üçlü, aralarında dramatik bir durum olmadan oldukça güzel bir şekilde beraber bir sezon geçirecek ve iyi başarılara imza atacaklardır.

Her birimiz Hurts’ü biran önce sahalarda görmek için oldukça sabırsızlanıyoruz, umarız bu günler biran önce sona erer.

Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, takipte kalın!

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir