Timmy Jernigan, Jaguars ile Anlaşma İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

Jacksonville Jaguars‘ın Rodney Gunter‘dan sonraki Defensive Tackle oyuncusu Timmy Jernigan oldu.

Jacksonville Jaguars, geçtiğimiz saatlerde yaptığı bir açıklama ile; kalp rahatsızlığı nedeniyle profesyonel futbol kariyerine son veren Rodney Gunter’ın üstüne, Philadelphia Eagles ve Baltimore Ravens’ın eski Defensive Tackle oyuncusu olan Timmy Jernigan ile anlaşma imzaladıklarını açıkladı.

Timmy Jernigan, Jaguars ile Anlaşma İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye
U.S Air Force Photo By Senior Airman Christine Griffiths/Released

Yapılan açıklamalarda, Jacksonville Jaguars ile Timmy Jernigan arasında imzalanan anlaşmanın detaylarına dair bir bilgi kamuoyuna aktarılmadı.  

Yapılan açıklamanın devamında ise, geçtiğimiz saatlerde emekliliğini duyurmuş olan Rodney Gunter’in yedek / emekli listesine yerleştirildiği bildirildi.  

Timmy Jernigan – Kariyer ve İstatistikler  

2014 NFL Draft’ın 2. round ve 48. Sırasından Baltimore Ravens tarafından seçilmiş olan oyuncu, Draft dönemi sonrasında takım ile imzaladığı çaylak anlaşmasıyla birlikte profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.  

Burada 3 sezon geçirdikten sonra 4 Nisan 2017 tarihinde Philadelphia Eagles’a  transfer olan Jernigan, 25 Nisan 2019’da takımla bir yıllık anlaşma imzalasa da ilerleyen süreçte yollarını ayırdı.  

2 farklı takımın kadrosunda bulunarak toplamda 6 sezonluk bir profesyonel futbol kariyeri geçiren oyuncu, bugüne kadar;  

  • 1 Def. Interceptions 
  • 1 Fumbles Recovered 
  • 70 Solo Tackles 
  • 62 Assist Tackles 
  • 2 Solo Tackles (Playoffs)  
  • 7 Assist Tackles (Playoffs)  

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 71 maçta yer aldı. 

6 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtildiği gibi 71 maçta yer almış olan oyuncu; bu 71 maçın 51’inde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Önceki makaleKenny Stills Tekrar Sahaya Döndü
Sonraki makaleHarun Kalyon, Bau Lions’un Güç & Kondisyon Koçu Oldu
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here