Leonard Fournette 2020 Sezonunda Jaguars’ta Kalabilir!

Geçtiğimiz ay 5. yıl seçeneği reddedilen Leonard Fournette, Jacksonville Jaguars genel müdürü tarafından yapılan bir açıklamaya göre 2020 sezonunda takımda kalabilir!

Geçtiğimiz ay Leonard Fournette‘nin 5. yıl seçeneğinin reddedildiğinin açıklanması üzerine takım ve oyuncu arasında gerginlikler yaşanmaya başlanmış ve taraftarların kafasında değişik soru işaretleri oluşmuştu. Koç Marrone ve Leonard Fournette arasında yaşanan tartışma ise oyuncunun takımdaki zamanının sona geldiği hakkındaki iddiaları güçlendiriyordu.

Jacksonville Jaguars takımının genel müdürü David Caldwell, Pro Football Talk üzerinde yaptığı bir açıklama esnasında Leonard Fournette hakkında şu sözleri dile getirdi;

“Size karşı dürüst olmak gerekirse bu konuyla ilgili bazı küçük tartışmalar vardı ancak draft boyunca veya draft öncesinde kayda değer bir şey yoktu. Düşüncelerimize göre Leonard‘la birlikte ilerleyebiliriz, cuma günü onunla iyice konuştum, koç Marrone ve aralarında olan tartışmayı biliyorum.”

Leonard’ın Bu Yıl Harika Bir Sezon Geçireceğini Düşünüyoruz!

Aynı zamanda David Caldwell, Leonard‘ın fiziksel durumunu ise şu şekilde değerlendirdi;
“Çok formda ve zihinsel olarak hazır görünüyor, bu yıl harika bir sezon geçireceğini düşünüyoruz.”

2017 NFL draftlarında dördüncü sıradan Jacksonville Jaguars tarafından seçilen Leonard Fournette, gariptir ki Jaguars’ın 8’de ikilik bir galibiyet sergilediği 2019 sezonunda en iyi profesyonel sezonunu geçirdi.

Jacksonville Jaguars, takımın koçu Tom Coughlin ile oyuncular arasında yaşanan hoşnutsuzluklar ve nihai ayrılışlarının yanı sıra Leonard Fournette ile koç Marrone‘nin yaşadığı gerginliklerden dolayı çok zor bir süreçten geçerken 2020 sezonuna hazırlanmaya çalışıyor.

David Caldwell takımın genel hali hakkında ise şu sözleri kullandı;
“Yine de de bu sezon bir şeyler başarabilir ve yüksek düzeyde rekabet edebiliriz. Maaş sınırını düzenledik, sadece bu yıl değil gelecek yıl da maaş sınırı ile harika bir çalışma gerçekleştireceğiz. Diyerek şöyle devam etti;

“İnsanların ulusal olarak tanıdığı birçok ismi bünyemizde bulundurmamıza rağmen sahada olması gereken ürünü ortaya koyamadık. Bu yıl çok daha verimli bir sezon geçireceğimize eminim.”

Leonard Fournette‘nin bu sezon takımda kalması nasıl sonuçlara yol açacak ve Jacksonville Jaguars’ın bu sezondaki gidişatı nasıl olacak hep beraber göreceğiz.

Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendireceğiz, takipte kalın!

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir