chris-thompson

Washington Redskins takımının eski RB oyuncusu Chris Thompson, Jacksonville Jaguars ile 1 senelik anlaşma imzaladığını açıkladı.


2013 yılının NFL draft döneminde 154 numara olarak Washington Redskins tarafından seçilen ve neredeyse 7 yıldır takımda yer alan Chris Thompson, bu 7 sene boyunca takıma birçok galibiyet getirmiş ve üstün başarı göstermişti.


Takımın eski baş koçu Jay Gruden 30 Kasım 2018’de Chris Thompson hakkında; “Çokça söyledim, o çok parlak bir oyuncu, sadece topa sahip olduğu zamanda değil koruma zamanında dahi çok başarılı oluyor. Bu takım için çok değerli bir varlık.” ifadelerini kullanmıştı.


Bunun yanı sıra ise koçu ile arasında özel bir bağ bulunan Chris Thompson, Jay Gruden Washington Redskins tarafından kovulduğunda şu sözleri dile getirmişti;
“İşini kaybeden ve hayatımda önem verdiğim biri. Bu ligde bana büyük bir fırsat tanıdı ve maçlara hazırlanmam konusunda çok yardımcı oldu, onu özleyeceğim.”


Chris, Jacksonville Jaguars ile yaptığı bu anlaşma ile hem eski koçu Jay Gruden ile bir araya gelecek hem de QB Gardner Minshew ve RB Leonard Fournette ile aynı takımda yer alacak.

ESPN‘den Adam Schefter, bu ayın başlarında Jacksonville Jaguars‘ın Leonard Fournette için diğer takımlar ile transfer görüşmelerini yaptığını bildirmişti. Yapılan yorumlara göre Jacksonville Jaguars, Chris Thompson‘u kadrosuna katarak hem Leonard Fournette‘in yükünü hafifletmeye çalışıyor, hem de olası bir transfer gelişmesini göz önünde bulundurarak kadroda bulunacak olan açığı en az zararla kapatmaya çalışıyor.

Gelişmeleri sizlere aktaracağız, takipte kalın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here