leonard-fournette
JACKSONVILLE, FLORIDA - OCTOBER 13: Leonard Fournette #27 of the Jacksonville Jaguars drives down the field against Marshon Lattimore #23 of the New Orleans Saints in the 3rd quarter at TIAA Bank Field on October 13, 2019 in Jacksonville, Florida. (Photo by Harry Aaron/Getty Images)

Hatırlarsanız ESPN‘den Adam Schefter, Jacksonville Jaguars‘ın Leonard Fournette için transfer görüşmeleri gerçekleştirdiğini bildirmişti.


Son günlerde gerek transfer görüşmeleri gerekse de Leonard Fournette‘in 5. yıl seçeneği ile gündeme gelen Jacksonville Jaguars, oyuncunun çaylak sözleşmesinin beşinci yıl seçeneğini kabul etmiyor!


Takımın pazartesi gününe kadar bir karar vermesi gerekiyordu, ancak geçtiğimiz saatlerde oyuncunun çaylak sözleşmesinde bulunan 5. yıl seçeneğinin reddedildiği açıklanmış oldu.
Çaylak sözleşmesinin 5. yıl seçeneği reddedilen Leonard Fournette için önümüzdeki sezon, oyuncunun 27.1 milyon dolarlık çaylak sözleşmesinin son yılı olacak.


2017 yılının NFL Draft sezonunda 4. sıradan seçilen 25 yaşındaki Leonard Fournette, Jacksonville Jaguars kadrosuna dahil olduğu günden bu zaman kadar 2,631 yard rush, 17 sayı ve 1,009 yardlık bir karşılama istatistiğini ortaya koymuştu.


Chris Thompson‘un Jacksonville Jaguars ile anlaşma imzalaması da zaten böyle bir olay olacağının habercisi niteliğindeydi. Gelişmeleri sizlere aktaracağız, takipte kalın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here