Indianapolis Colts - Sosyal Adalet Bildirisi | Korumalı Futbol Türkiye
Background Photo By Frankie Fouganthin / CC-BY-SA

Günün erken saatlerinde ve hemen hemen Minnesota Vikings’le aynı zaman dilimi içerisinde ırkçılığa karşı olan tepkisini ortaya koyan bir diğer NFL takımı ise Indianapolis Colts oldu. 

Indianapolis Colts oyuncuları ve koçları da; Colts organizasyonu olarak ırkçılığa karşı olan tepkilerini Twitter aracılığıyla yaptıkları açıklamada dile getirdi.  

QB Jacoby Brisset, Baş Koç Frank Reich ve Genel Müdür Chris Ballard’ın baş rolde olduğu ırkçılık karşıtlığı açıklamasında takımın ırkçılığa karşı olan duygu ve düşünceleri şu sözler ile ifade edildi;  

Jacoby Brissett;  

“Sadece siyahi takım arkadaşlarımızın değil, Siyahi topluluğumuzun da acısını hissettiğimiz için incindik. Platformumuzu yalnızca bireysel olarak değil, bir organizasyon olarak topluca kullanmamız gerektiğini anlıyoruz. 

“Dünün izin günü olmadığının bilinmesini istiyoruz. Dün; bizim sadece eve gidip antrenman yapmadığımızı söylemeniz için sıradan bir gün değildi. Bizim için tam bir iş günüydü.” 

Green Bay Packers'tan Jacob Blake Açıklaması | Korumalı Futbol Türkiye
Photo BY Frankie Fouganthin / CC-BY-SA

Ayrıca takım, yapmış oldukları Twitter paylaşımı ile birlikte desteklemeyi planladıkları 4 adet faktörü de kamuoyuna aktardı.

Takımın Quarterback oyuncusu olan Jacoby Brissett; yapmış olduğu açıklamanın devamında, takımın Twitter paylaşımında yer alan 4 adet faktörü şu sözler ile dile getirdi;  

“Bu haritalarda istekler, ihtiyaçlar veya talepler yok. Bunlar desteklemeyi planladığımız talep ve emirler.” 

Indianapolis Colts takımının Twitter aracılığıyla yaptığı paylaşımda yer alan ve takımın desteklemeyi planladığını duyurmuş olduğu 4 faktör;   

  • Milletin oy kullanması için teşvik. 
  • Topluluk – Polis (engagement)  
  • Gıda kıtlığıyla mücadele 
  • Eğitim  
Önceki makaleMinnesota Vikings – Sosyal Adalet Bildirisi
Sonraki makaleMatt Nagy, Lions Maçına Kadar QB1’i Açıklamayacak
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here