Giants'ın İlk Tam Zamanlı
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

New York Giants’ın yeni ve ilk “tam zamanlı kadın scout” personeli – Hannah Burnett!  

New York Giants, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklamayla beraber personel kadrosu değişimleri kapsamında yaptığı faaliyetler doğrultusunda takım tarihinin ilk tam zamanlı “kadın” scout’unu kadroya aldığını belirtti.  

Takıma farklı rollerde giren 10 kişi arasında “ilk tam zamanlı kadın scout” sıfatına sahip olan 25 yaşındaki genç scout Hannah Burnett, konu hakkında takımın resmi web sitesi  aracılığıyla şu sözleri dile getirdi.  

“Aklımın erdiği zamanlardan beri spor yaptım. Ortak bir hedefe doğru çalışan bir takımın parçası olmak, tüm hayatım boyunca yaptığım şey budur. Her zaman bir takımın bir parçası oldum. UMass’e geldiğimde ve spor yönetiminde uzmanlaştığımda, sporda da çalışmak istediğimi biliyordum.” 

NFL'in İlk Tam Zamanlı "Kadın" Scout'u - Hannah Burnett | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Marianne O’Leary | CC BY

 New York Giants’dan önce Atlanta Falcons ve NFL New York Ofisi’nde görev alan Burnett, ligde bulunan sayılı kadın kişilikten biri.  

Bu sıfatının önemini kavramış olan Burnett, bunu şöyle değerlendiriyor.  

“Bunun harika bir fırsat olduğunu ve ligdeki kadınlar için önemini anlıyorum, ancak bunu en başından beri söyledim; sadece yapabileceğim en iyi şeyi yapmak ve olabileceğim en iyi  scout olmak istiyorum. Herkes gibi oraya gitmek ve işimi profesyonel bir şekilde yapmak.” 

 “ “İşimi doğru bir şekilde yaparsam, diğer her şey kendini halledecektir.” Bu benim mentalitem, her zaman böyle oldu. Sadece bu yolda kalmaya devam ediyorum.”  

Takımın ilk tam zamanlı kadın scout’u olan Hannah Burnett, aynı zamanda amacının  Super Bowl kazanmak olduğunu da dile getirerek sözlerini noktaladı.  

Önceki makaleNFL – Oyuncu Forma ve Kaskları İçin Düzenleme
Sonraki makaleFedEx’ten, Washington Redskins ‘e İsim Değiştirme Çağrısı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here