Howard Mudd Hayata Gözlerini Yumdu | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

Koçluk çalışmaları ile NFL‘e oldukça büyük katkılarda bulunmuş olan  Howard Mudd, bugün 78 yaşındayken hayata gözlerini yumdu. 

Mudd ailesi, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile; temmuz ayının sonlarında geçirdiği bir motor kazasından dolayı birçok sakatlıkla mücadele eden Howard Mudd’un, bugün; 78 yaşındayken hayata gözlerini yumduğunu  duyurdu.  

Indianapolis Colts’un baş koçu Frank ReichHoward Mudd’un ölümü üzerine gazetecilere yapmış olduğu konuşmada duygu ve düşüncelerini şu sözler ile ifade etti;  

Howard’a çok saygım ve sevgim var. Bir kez onun ofisine girdiğimi ve beni sözlü olarak çok fazla ittiğini hatırlıyorum. Sonra gülmeye başladı ve dedi ki, bunu seviyorum. O sadece eski bir top koçuydu. Düşüncelerimiz ve dualarımız onunla. Sadece ona çok sevgi ve saygı duyun.”  

Indianapolis Colts’un sahibi ve Ceo’su olan Jim Irsay ise Howard’ın vefatı üzerine;  

“Huzur içinde yat Howard Mudd. Howard iyi bir oyuncu. Kısaltılmış bir kariyerin ardından tüm zamanların en büyük hücum hattı antrenörlerinden biri haline geldi. Ulusal Futbol Ligi’nde 47 yıl boyunca birçok farklı takıma katkıda bulundu, ancak her zaman bir Colt olacak. #LoveYouHoward”

Sözlerini Twitter aracılığıyla ifade ederek duygu ve düşüncelerini aktardı.

Howard Mudd – Kariyeri  

NFL’de yaklaşık olarak 50 yıldan fazla bir emek sarf eden Mudd; oyunculuk kariyerine ilk olarak 1964 yılında San Fransisco 49ers’la başladı.  

San Fransisco 49ers’da geçirdiği 5 sezonluk süreden sonra Chicago Bears’ta  yer almış olan Mudd, daha sonra oyunculuk hayatına son vererek koçluk kariyerine başlangıç yaptı.  

1972’de University of California’da başladığı hakemlik kariyerini 47 yıl boyunca sürdüren Mudd, en son olarak Indianapolis Colts’u; 47 yıllık koçluk tecrübesi ile aydınlattı ve gelecek nesillere silinemez bir miras bıraktı. 

Huzur içinde yat Howard Mudd, seni özleyeceğiz.  

Önceki makaleJohn Ross Antrenman Kampından Ayrıldı
Sonraki makaleEverson Griffen, Cowboys ile Anlaşma İmzaladı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here