Howard Mudd Hayata Gözlerini Yumdu

Koçluk çalışmaları ile NFL‘e oldukça büyük katkılarda bulunmuş olan  Howard Mudd, bugün 78 yaşındayken hayata gözlerini yumdu. 

Mudd ailesi, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile; temmuz ayının sonlarında geçirdiği bir motor kazasından dolayı birçok sakatlıkla mücadele eden Howard Mudd’un, bugün; 78 yaşındayken hayata gözlerini yumduğunu  duyurdu.  

Indianapolis Colts’un baş koçu Frank ReichHoward Mudd’un ölümü üzerine gazetecilere yapmış olduğu konuşmada duygu ve düşüncelerini şu sözler ile ifade etti;  

Howard’a çok saygım ve sevgim var. Bir kez onun ofisine girdiğimi ve beni sözlü olarak çok fazla ittiğini hatırlıyorum. Sonra gülmeye başladı ve dedi ki, bunu seviyorum. O sadece eski bir top koçuydu. Düşüncelerimiz ve dualarımız onunla. Sadece ona çok sevgi ve saygı duyun.”  

Indianapolis Colts’un sahibi ve Ceo’su olan Jim Irsay ise Howard’ın vefatı üzerine;  

“Huzur içinde yat Howard Mudd. Howard iyi bir oyuncu. Kısaltılmış bir kariyerin ardından tüm zamanların en büyük hücum hattı antrenörlerinden biri haline geldi. Ulusal Futbol Ligi’nde 47 yıl boyunca birçok farklı takıma katkıda bulundu, ancak her zaman bir Colt olacak. #LoveYouHoward”

Sözlerini Twitter aracılığıyla ifade ederek duygu ve düşüncelerini aktardı.

Howard Mudd – Kariyeri  

NFL’de yaklaşık olarak 50 yıldan fazla bir emek sarf eden Mudd; oyunculuk kariyerine ilk olarak 1964 yılında San Fransisco 49ers’la başladı.  

San Fransisco 49ers’da geçirdiği 5 sezonluk süreden sonra Chicago Bears’ta  yer almış olan Mudd, daha sonra oyunculuk hayatına son vererek koçluk kariyerine başlangıç yaptı.  

1972’de University of California’da başladığı hakemlik kariyerini 47 yıl boyunca sürdüren Mudd, en son olarak Indianapolis Colts’u; 47 yıllık koçluk tecrübesi ile aydınlattı ve gelecek nesillere silinemez bir miras bıraktı. 

Huzur içinde yat Howard Mudd, seni özleyeceğiz.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir