Houston Texans, Taraftarlarına Kapılarını Açıyor

Houston Texans taraftarlarına müjde haber geldi!  

Houston Texans, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile; covid-19 salgınının teşkil ettiği riskler nedeniyle iç sahadaki ilk maça kabul etmemeyi seçtikleri taraftarlarını geri kalan iç saha maçlarında NRG Stadyumu’nda limitli kapasitede ağırlayacaklarını duyurdu. 

Yapılan açıklama ile birlikte; NRG Stadyumu’nun 72.220 kişilik kapasitesinin %20’si olmak üzere 13.300 taraftarın geriye kalan iç saha maçlarında ağırlanacağı bildirildi.  

Houston Texans NRG Stadyumu | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By King Sports / CC-BY-SA

Houston Texans Takımının Başkanı Jamey Rootes, konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada şu sözler ifade etti;  

“Hayranlarımızın, personelimizin, ekibimizin ve topluluğumuzun sağlığı ve güvenliği, covid-19 salgını boyunca önceliğimiz olmuştur ve olmaya devam edecektir. İç saha avantajımızı geri almayı ve sevilen Texans oyun günü geleneklerimize devam etmeyi dört gözle bekliyoruz. Güvenli bir ortam sağlamak uğruna NRG Stadyumu’nda değişiklikler yapıyor ve protokolleri uygulamak için yorulmadan çalışıyoruz. NRG Stadyumu’nda NFL’deki en iyi taraftarlarla birlikte sezonda bu harika deneyimi yaşama fırsatı için minnettarız.” 

Ayrıca yapılan açıklamalarda, Texans iç saha maçı biletlerinin salı günü Ticketmaster.com üzerinden satışa çıkartılacağı ve Houston Texans’ın  geriye kalan 7 iç saha maçı için satın alınacak olan biletlerin; 2020 sezonunu ertelemeyen season pass  bilet sahipleri tarafından satın alabileceği bildirildi.  

Takım tarafından protokoller ile ilgili olarak yapılan açıklamada ise; şehir, ilçe, eyalet yetkilileri ve NFL ile iş birliği yaptıktan sonra alınan kararda 10 yaş ve üstünde olan tüm taraftarların maç günlerinde maske takmaları gerektiği bildirildi.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir