Houston Texans, Ross Blacklock ile Anlaşma İmzaladı

Houston Texans, bugün yapmış olduğu bir açıklamada 2020 NFL Draft’ın 2. round  40. srasından seçmiş olduğu Ross Blacklock ile çaylak anlaşması imzaladıklarını açıkladı. 

Oyununun imzaladığı çaylak anlaşmasının 4 yıl süreli, 7,95 milyon dolar değerinde ve 5 milyon dolardan daha az garantiye sahip olduğu bildirildi. 

Bir Houston Texans fanı olarak büyüyen Ross Blacklock, konu üzerine yapmış olduğu açıklamada oldukça duygusal ifadelerde bulundu.  

Blacklock; Houston Chronicle’dan Aaron Wilson aracılığıyla yapmış olduğu açıklamada “yetişkin erkekler ağlar.” sözleriyle dikkat çekti. 

“Yetişkin erkekler ağlar. Bunun olmadığını düşünmüştüm ancak sabahtan beri ağlıyorum. Yine de bunlar sevinç gözyaşları. Duygularımı çok fazla dışarı gösteren bir adam değilim ancak bu özel bir şey.” 

“Kendimi çok iyi hissediyorum, sana yalan söylemeyeceğim sabahtan beri ağlıyorum. Sanırım bu, Draft’tan bu yana içimde olan duygular; bu zamana kadarki tüm zor şeylerin işe yaradığını bilmek.”  

Houston Texans, Ross Blacklock ile Anlaşma İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Keith Allison / CC-BY-SA

Ross Blacklock – İstatistikleri  

Kolej futbolu yıllarını Texas Christian Üniversitesi’nin futbol takımında DT pozisyonunda geçirmiş olan Blacklock, 2 senelik kolej futbolu kariyeri boyunca;  

  • 39 solo tackles 
  • 28 assist tackles 

İstatistiklerini elde ederek toplamda 24 maça çıktı.  

2019-2020 sezonu sonunda kolej futbolu kariyerini sonlandırmış olan Blacklock; 2020 NFL Draft’ın 2. round 40. Sırasından Houston Texans tarafından seçildikten sonra takımla 7,95 milyon dolar değerinde 4 yıl süreli bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir