Houston Texans, George Floyd İçin Toplantılarını İptal Etti

Houston Texans, George Floyd İçin Toplantılarını İptal Etti | Korumalı Futbol Türkiye
George Floyd” by Chad Davis is licensed under CC BY-SA 2.0. (Cropped)

Houston Texans, George Floyd ‘un Cenzase Törenine Katılabilmek İçin Toplantı Gerçekleştirmeyecek

Houston Texans, takımın oyuncularının George Floyd için düzenlenecek cenaze törenine katılması amacıyla takım toplantılarını iptal etti. 

Houston Texans, 9 Haziran Salı günü gerçekleşecek olan sanal takım toplantısını; oyuncuların ve takım personelinin, George Floyd’un cenaze törenine katılması amacıyla iptal ettiğini açıkladı.  

Ayrıca Houston Texans’ın Teknik Direktörü ve aynı zamanda Genel Menajeri olan Bill O’Brien‘da, cenazeye katılmayı planladığını bildirdi.  

Geçen hafta Minnesota’da ırkçı bir polis memuru tarafından öldürülen George Floyd, 46 yaşında ve bir Houston vatandaşıydı.  

ESPN ile yapmış olduğu bir görüşme esnasında Bill O’Brien, bu konu hakkındaki duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

“Hayat hikayelerini dinlemek, ülkemizi geliştirmek için yapmak zorunda olduğumuz şeyleri ve özellikle de ırkçılık konusunda yapmamız gerektiği şeyler konusundaki inancımı güçlendirmeme yardımcı oldu.” 

“Geçtiğimiz hafta gördüklerimiz çok korkunç, şu anda ülkemiz için iyi olan şeyler bence protestolar. Barışçıl Protestolar. Her akşam televizyonda izlediğimiz barışçıl protestolar.” 

“Biz sizin yanınızdayız ve bu toplulukta üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Bence herkes hatalarını kabul etmek zorunda. Hepimiz ayağa kalkmalı ve şu anda bu ülkede olanların yanlış olduğunu anlamalıyız.” 

“Sadece polisin vahşeti değil, aynı zamanda şu anda konuştuğumuz şey bu, kurumsal Amerika, tıp alanı, profesyonel spor alanı, yasal alan; hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız. Hepimiz bunu yapmak zorundayız, şimdi!” 

“Duygusalım ve üzgünüm. Hayal kırıklığına uğradım çünkü “Ne yapabilirim?” sorusunu soruyorum. Daha fazlasını yapmalıyım.”  

Geçtiğimiz hafta ırkçı bir polis memuru tarafından öldürülen ve yanındaki polis memurları tarafından ölümüne ve ırkçılığa kurban gitmesine göz yumulan George Floyd, 9 Haziran 2020 tarihinde cenaze töreni ile ebediyete uğurlanacak.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir