Houston Texans, Evdeki İlk Maçında Seyirci Kabul Etmeyecek | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

New Orleans Saints’ten sonra Houston Texans ’da sezonun kendileri için olan açılış maçında seyirci kabul etmeyeceklerini duyurdu.  

Geçtiğimiz günlerde New Orleans Saints, yapmış olduğu bir açıklama ile 13 Eylül’de yapacakları Tampa Bay Buccaneers karşılaşmasında taraftar kabul etmeyeceklerini açıklamıştı.  

Bugün Houston Texans tarafından yapılan bir açıklama da bunun devamı oldu. Texans yönetimi, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile 2020 sezonunun kendileri için yeni sezonun ilk maçı olan ve 20 Eylül’de gerçekleştirilecek olan Baltimore Ravens karşılaşmasında taraftar kabul etmeyeceklerini duyurdu.  

Houston Texans, Evdeki İlk Maçında Seyirci Kabul Etmeyecek | Korumalı Futbol Türkiye

Houston Texans başkanı Jamey Rootes, 20 Eylül tarihinde yapacakları karşılaşma için aldıkları kararı takımın resmî web sitesi aracılığıyla yapmış olduğu açıklamada şu sözler ile ifade etti;  

“Bu zorlu zamanlarda taraftarlarımızın sağlığını ve güvenliğini korumayı taahhüt ettiğimizden dolayı; eylül ayında taraftarlarımızı NRG Stadyumu’nda ağırlamamak için oldukça zor bir karar verdik. Taraftarlarımızı, NFL’de en iyi iç saha avantajını sağlıyor. Durum güvenli bir hale geldikten sonra tekrardan NRG Stadyumu’na dönmeleri için umutluyuz.”  

Yapmış oldukları bu duyurunun yanı sıra takım yönetimi; Amerika Birleşik Devletleri’ndeki vaka sayılarının ve virüs tehlikesinin yüksek olduğu şehirlerden biri olan Houston şehrinde bulunmaları nedeniyle; taraftarların ilerleyen maçlarda iç sahaya kabulünün de covid-19 salgının durumuna bağlı olduğunu ifade etti.  

Yönetim tarafından yapılan açıklamada, eğer taraftarlar maçlara kabul edilecek olunursa; taraftarlarına bilet alma süreci hakkında talimatlar aktaracaklarını da bildirdi.  

Önceki makaleNorth Dakota State, 2020 Sezonunda Sahaya Çıkmayacak
Sonraki makaleKenny Clark, Packers ile Uzatma Anlaşması İmzaladı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here