Hall of Fame DE Fred Dean Hayatını Kaybetti

Pro Football Hall of Fame Defensive End oyuncusu olan ve NFL’de iz bırakmış emektarlardan biri olan Fred Dean, bugün 68 yaşındayken hayata gözlerini yumarak aramızdan ayrıldı. 

Pro Football Hall of Fame başkanı ve CEO’su David Baker, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu açıklamada Fred Dean’in vefatı üzerine şu sözleri söyledi; 

“Tüm Pro Football Hall of Fame ailesi, Fred Dean’in vefatının yasını tutuyor. Bu büyük oyundan öğrendiği değerlerin çoğunun -bağlılık, dürüstlük, cesaret- hayatı boyunca bir örneği oldu. Düşüncelerimiz ve dualarımız, Fred’in eşi Pam ve tüm ailesiyle birlikte. Onun mirasını gelecek nesiller için ilham kaynağı olacak şekilde sonsuza kadar koruyacağız. Hall of Fame bayrağı, Fred için yarı kadroda dalgalanacak.  

Hall of Famer Defensive End Fred Dean’in vefat haberinin spor medyasında hızlı yayılışıyla birlikte San Fransisco 49ers’ta konuyla ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. 

49ers ekibi, Fred Dean’in vefat haberi üzerine; 

Fred, 49’ers’a katıldığı dakikadan itibaren, takımın kaderini değiştirmeye yardım etti. Takımla oynadığı ilk maçında Dallas Cowboys’a karşı tüm zamanların performansını sergiledi ve bu sadece bir rakibi yenmekle kalmadı; aynı zamanda 49ers’ı o yıl ilk Super Bowl şampiyonluğuna da götürdü. 49ers, NFL’de yükseldikçe Fred takım arkadaşları tarafından – rakip hücumlara nakavt darbesini vurma kabiliyeti nedeniyle – “The Closer” olarak anıldı. O, en çok korkulan defans oyuncularından biri, sessiz, eğlenceyi seven, samimi ve taşralı bir beyefendi olarak hatırlanıyor.  Fred’in övgüleri çoktu ancak oyuna olan sevgisi takım arkadaşları ve ona yakın olanlar onu pek çok kişiye sevdirdi.” Sözlerini dile getirdi. 

Huzur içinde yat değerli Fred Dean, bizde bizlere bıraktığın mirası  sonsuza dek koruyacak ve canlı tutacağız.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir