Safety Oyuncusu Grant Delpit Sakatlandı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo BY Tammy Anthony Baker /CC-BY

San Fransisco 49ers’ın çaylak wide receiver oyuncusu Brandon Aiyuk‘tan sonra bir diğer sakatlanma haberi ise Cleveland Browns’un çaylak Safety oyuncusu Grant Delpit ‘den geldi. 

Cleveland Browns, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile; 2020 NFL Draft’ın 2. Round ve 44. Sırasından seçmiş oldukları çaylak safety  oyuncusu Grant Delpit’in antrenman esnasında oldukça belirgin olarak teşhis edilebilecek bir alt bacak yaralanması geçirdiğini duyurdu.  

Yaşadığı sakatlanma sonrasında sahadan dışarı alınan Grant Delpit için yapılan açıklamalar doğrultusunda oyuncunun geri dönüş tarihine ilişkin bir bildiri yapılmadı. 

Grant Delpit – Kariyer ve İstatistikler 

3 sezonluk kolej futbolu kariyerini Southeastern Conference (SEC)’a dahil olan üniversitelerden Louisiana State Üniversitesi’nin LSU Tigers futbol takımında safety oyuncusu olarak geçiren Delpit, 3 sezonluk kolej futbolu kariyeri boyunca; 

  • 120 Solo Tackles 
  • 79 Assist Tackles 
  • 8 Def. Interceptions 
  • 1 Def. Int. Yards 
  • 24 Passes Defended 
  • 2 Fumbles Recovered 

İstatistiklerini elde etmesinin yanı sıra; 

  • 2018 Consensus All-America 
  • 2018 Consensus All-America 
  • 2019 Jim Thorpe Award 

Ödüllerini de elde etti ve toplamda 40 maçta yer aldı. 

2019 sezonu sonunda kolej futbolu kariyerine son vererek NFL Draft’ta yerini alan Delpit; 2020 NFL Draft’ın 2. round ve 44. sırasından Cleveland Browns  tarafından seçildi.  

Draft dönemi sonrasında Cleveland Browns ile detayları kamuoyuna aktarılmayan bir çaylak anlaşması imzalayan Grant Delpit, böylelikle profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.  

Önceki makaleBaltimore Ravens Taraftarlara Kapısını Kapattı
Sonraki makaleRoger Goodell Diz Çöken Oyuncuları Destekliyor
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here