Gerald McCoy Serbest Bırakıldı | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

31 Mart 2020 tarihinde Dallas Cowboys ile anlaşma imzalayan Gerald McCoy, daha Dallas Cowboys formasıyla sahaya çıkmadan serbest bırakıldı.  

Dallas Cowboys, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile antrenman esnasında bir quadriceps yaralanması geçiren Defensive Tackle oyuncusu Gerald McCoy’u, sözleşmesinde bulunan yaralanma feragat maddesi uyarınca serbest bıraktıklarını duyurdu.  

Dallas Cowboys ile 31 Mart 2020 tarihinde; 3 yıl süreli, 18,3 milyon dolar değerinde +2,5 milyon dolar garantili bir anlaşmaya imzasını atmış olan  Gerald McCoy’un sözleşmesinde bulunan yaralanma feragat maddesi;  

“Bu NFL Oyuncu sözleşmesinin, 35. paragrafında belirtilen fiziksel koşulun kötüleşmesi, ağırlaşması veya önceden mevcut olan koşulla ilgili oyuncunun sağ dörtlü tendonundaki herhangi başka bir yaralanma nedeniyle feshedilmesi durumunda bu garanti geçersizdir.”  

Gerald McCoy – Kariyer ve İstatistikler 

Gerald McCoy Serbest Bırakıldı | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA Gerald McCoy Photo By Jeffrey Beall / CC-BY-SA

2010 NFL Draft’ın 1. round ve 3. sırasından Tampa Bay Buccaneers tarafından seçilmiş olan oyuncu, Draft dönemi sonrasında Tampa Bay Buccaneers ile imzaladığı bir çaylak anlaşmasıyla birlikte profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.  

Bu zamana kadar 3 farklı takımın kadrosunda bulunan ve toplamda 10 sezonluk profesyonel futbol kariyerine sahip olan McCoy, bu 10 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;  

  • 24 Passes Defended 
  • 12 Yards Recovered Fumbles Were Turned  
  • 235 Solo Tackles 
  • 99 Assist Tackles 

İstatistiklerini elde etmesinin yanı sıra;  

  • 2013 NFL Top 100 (#92) 
  • 2014 NFL Top 100 (#28) 
  • 2015 NFL Top 100 (#28)  
  • 2016 NFL Top 100 (#63) 
  • 2017 NFL Top 100 (#52) 
  • 2019 NFL Top 100 (#75) 

Ödüllerini de elde etti ve toplamda 139 maçta yer aldı. 

10 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtilmiş olduğu gibi toplamda 139 maçta yer alan McCoy; bu 139 maçın her birinde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Önceki makaleNew England Patriots, 1 Ay Boyunca Taraftar Kabul Etmeyecek
Sonraki makaleBau Lions’un Yeni DL Koçu; Ahmet Cemal Erümit Oldu
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here