Houston Texans Kadrosu George Floyd'un Cenazesine Katıldı | Korumalı Futbol Türkiye
Copyright 2020 - The Associated Press. All rights reserved. This Photo Taken From - IPTC Metadata

Houston Texans geçtiğimiz hafta yapmış olduğu bir açıklama ile George Floyd’un 9 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek cenaze törenine katılmak için takım toplantılarını iptal ettiğini bildirmişti. 

George Floyd için Minnesota’da gerçekleştirilen cenaze töreni sonrası; dün Houston’da da bir cenaze töreni gerçekleştirildi. 

Houston Texans kadrosunun üyeleri, dün Houston’da George Floyd için gerçekleştirilen cenaze törenine katıldı.  

Houston TexansTwitter üzerinden bir paylaşım yaptı ve George Floyd’un ailesi için başsağlığı diledi.  

“Houston şehri bugün yas tutuyor, huzur içinde yat George.”  

Irkçı bir polis memuru tarafından öldürülen, ülkedeki ırksal adaletsizlik protestolarının alevlenmesini ortaya çıkmasını sağlayan; ve kızının tabiriyle “dünyayı değiştiren” George Floyd, geçtiğimiz saatlerde ebediyete uğurlandı.  

Floyd’un kardeşi Rodney yapmış olduğu bir açıklamada; “Houston, üçüncü koğuş Cuney Homes; burası onun doğduğu yer ama dünya çapındaki herkes onu hatırlayacak.  Dünyayı değiştirecek.” Sözlerini kullandı.

Al Sharpton: “Bize Boş Bir Özürle Gelme”

Sivil Haklar Aktivisti olan Al Sharpton; “Bazı insanların fikrini değiştirdiğini görmek güzel.  Ancak özür dileme, Colin Kaepernick’e bir iş ver. Boş bir özürle bize gelme.”  

“Bir erkeğin geçim kayağını al ve bir adamı yeteneklerinden ayır. Dört yıl sonra tüm dünya ayağa kalkmışken hepsi aniden gitmiş gibi bir FaceTime yap ve üzgün olduğun hakkında konuş. Hayatımızın değerini minimale indiriyorsun ve üzgün müsün?  

“Colin diz çöktüğünde bu binadaki aileler olarak; biz özür istemiyoruz. Biz onun onarılmasını istiyoruz.”  

Cenazeden sonra Floyd’un cesedi, Banliyö Pearland’daki bir mezarlığa atlı araba ile götürüldü ve George Floyd; annesinin yanına gömüldü.  

Houston Texans, George Floyd İçin Toplantılarını İptal Etti | Korumalı Futbol Türkiye

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here