Gandy Golden, Bir Redskins Olarak Sahalara Çıkmaya Hazır!

Antonio Gandy-Golden, Bir Washington Redskins oyuncusu olarak sahalara çıkmak için sabırsızlanıyor!

Gandy-Golden, 2020 NFL Draft‘ının 4. round 142. sırasında Washington Redskins tarafından seçilmişti.

24 Mart‘ta kendisine coronavirüs teşhisi konulan oyuncu, 7 Nisan tarihinde coronavirüsü yendiğini ve sağlıklı olduğunu açıkladı.

NFL Draft öncesi coronavirüs testi yaptıran ve testi pozitif çıkan oyuncu; coronavirüsden korunmak için doktorlar tarafından ona söylenen tüm sağlık yönergelerini uyguladığını ve kendisini evde karantinaya aldığını söyledi.

Gandy-Golden yaptığı açıklamada;
NFL Draft öncesinde, 24 Mart’ta Covid-19 testi yaptım ve pozitif çıktı.” Dedi ve şöyle devam etti;

“Neyse ki semptopmlarım hafifti, ancak iki hafta boyunca kendimi karantinaya aldım ve sağlık uzmanlarının önerdiği tüm yönergeleri takip ettim. 7 Nisan’da coronavirüsü yenerek sağlığıma kavuştum. Şu anda %100 hissediyorum ve mümkün olan en kısa zamanda bir Redskins olarak sahalara çıkmak için sabırsızlanıyorum.

Daha önce de birkaç NFL oyuncusu, coronavirüse yakalanmış ve atlatmıştı.

Peki neden sporcuların coronavirüsü diğer insanlardan çok daha kolay bir şekilde yendiğini hiç düşündünüz mü?

Sizlere ufak bir bilgilendirme yapalım;

Aktif olarak sporla ilgilenen kişilerin fiziksel performansları güçlenir, maksimum oksijen kapasiteleri artar, yüksek tansiyon riski azalır, kalp rahatsızlığı riski azalır, solunum sistemleri başta olmak üzere vücutlarının diğer sistemleri de güçlenir.

Ayrıca Vücudun üst solunum yolları enfeksiyonuna karşı direncini artırır. Şeker hastalığınızın gelişme riskini azaltır. Şeker toleransınızın gelişmesini sağlar.

Coronavirüs, insanların solunum yoluna etki eden bir hastalık. Dolayısıyla bağısıklık sisteminiz ne kadar zayıf ve solunum sisteminiz ne kadar yetersiz olursa, bu hastalığın sizi etkisi altına alma ve hatta sizi öldürme riski de o kadar artıyor.

Yani herkese bulaşan bu coronavirüs’ten yüzde yüz olan bir kaçıs yolu yok ancak kendinizi korumaya almak için yapabileceğiniz birçok şey var. Düzenli sportif faaliyet, dengeli beslenme, kişisel hijyen, yeterli uyku bunlardan sadece bazıları.

Coronavirüs hakkında daha fazla bilgi almak için Bkz; Covid-19 Bilgi |Sağlık Bakanlığı
Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, takipte kalın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here