Gale Sayers 77 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu | Korumalı Futbol Türkiye
Gale Sayers 77 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu | Korumalı Futbol Türkiye

18 EylüL’de Larry Wilson’ın vefatından sonra bir diğer yaşayan efsane olan Gale Sayers ‘ta bugün 77 yaşındayken hayata gözlerini yumdu.  

Pro Football Hall of Fame Başkanı David Baker, yaptığı açıklamada Sayers ile ilgili şu sözleri ifade etti;  

“Futbol oyununu seven herkes, Chicago Bears efsanesi Gale Sayers’ın vefatıyla birlikte bu oyunu oynayan en büyük oyunculardan birinin yasını tutuyor. O, bir takım oyuncusunun özüydü. Sessiz, alçakgönüllü ve her zaman kilit bir blok için bir takım arkadaşına iltifat etmeye hazır. Gale, NFL kariyeri ve hayatı boyunca büyük zorlukların üstesinden gelen olağanüstü bir adamdı.  

Gale Sayers 77 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu | Korumalı Futbol Türkiye
Gale Sayers 77 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu | Korumalı Futbol Türkiye

Kansas Kuyruklu Yıldızı, (Kansas Comet / Gale Sayers’ın lakabı) NFL’de sahneye çıktı ve Amerika’nın dikkatini çekti. Sakatlığından dolayı kısalmış kariyerinde yalnıza 68 maçı oynadı. Tüm Pro Football Hall of Fame ailesi, Gale’in vefatının yasını tutuyor. Düşüncelerimiz ve dualarımız, karısı Ardie ve tüm ailesiyle birlikte. Gelecek nesiller için ilham kaynağı olması için mirasını sonsuza kadar canlı tutacağız. Pro Football Hall of Fame’in bayrağı, o dinlenene kadar yarıda dalgalanacak.” 

 “Ayrıca ilham ve nezaketinden dolayı Gale’i sonsuza dek hatırlayacağız.  Gale’in alçakgönüllü tavrı kararlılığına, rekabetçiliğine ve şefkatine inanıyordu.”  

Chicago Bears ise, Sayers’ın forma numarası olan 40 sayısını Twitter  hesaplarının profil fotoğrafı yapmalarının yanı sıra onun vefatına ilişkin olarak şu açıklamaları yaptı;  

Chicago BearsHall of Fame Running Back Gale Sayers’ın kaybının yasını tutuyor. Sayers hem sahada hem de saha dışında bir Chicago Bears olmanın ne anlama geldiğini vurguladı. Olağanüstü bir takım arkadaşı, lider, eş ve baba olarak kabul edildi. 77 yaşındaydı.”  

O, Amerikan Futboluna damga vurmuş olan ve gerçek bir miras bırakmış olan sayılı kişide biriydi. Onun mirasını yaşatacak ve ardında bıraktığı emekleri koruyacağız. Huzur içinde yatsın.   

Önceki makaleGeorge Kittle Antrenmana Geri Döndü
Sonraki makaleDJ Chark, Dolphins Maçına Çıkmayacak
Selam! Ben Barboros yılmaz, küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Asıl gayem eğitim hayatımı tamamladıktan sonra, bu sürece kadar geliştirdiğim projeler ve gelecekte geliştirecek olduğum projeler ile başarılı bir girişimci olarak; genç beyinlerin fikirlerini destekleyecek bir ajans kurmak. Şu anda üniversite adayı bir öğrenciyim. Üniversiteye kadar olan zaman zarfında ise yazılım, donanım gibi birçok temel ve alt kavramlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor, her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştiriyorum. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, gayrimenkul, spor, girişimcilik gibi konularla da ilgileniyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here