FedEx'ten, Washington Redskins 'e İsim Değiştirme Çağrısı | Korumalı Futbol Türkiye
Fedex Photo By erikleenaars / CC- BY Washington Redskins Photo By Keith Allison / CC- BY- SA

FedEx, Washington Redskins takımının isminin değiştirilmesini talep ediyor! 

Kargo ve lojistik hizmetleri yürüten dünyaca ünlü Amerika Birleşik Devletleri kuruluşlu olan FedEx şirketi, Washington Redskins takımının isminin değiştirilmesini talep ettiklerini açıkladı.  

Takımla olan anlaşmaları çerçevesinde stadyumların isimlerini değiştirme hakkı olan FedEx, NFL aracılığıyla yaptığı açıklamalarda;  

“Washington’daki takıma takım adını değiştirmeleri talebimizi bildirdik.” sözlerini dile getirdi.  

Geçtiğimiz saatlerde yapılan bu açıklamalar doğrultusunda takımın 87 ayrı yatırımcısı ve hissedarının; Nike, FedEx ve PepsiCo ile olan anlaşmalarını rafa kaldırmak üzere; üç ayrı mektuba imza attığı ve Washington Redskins isminin değişmemesi dahilinde bu uygulamayı faaliyete geçirecekleri bildirildi.  

1998 yılından 2025 yılında kadar olan süreç boyunca Washington  Redskins’in stadyumlarını isimlendirme hakkını elde etmek amacıyla takımla anlaşma yaparak; 205 milyon dolar değerinde bir maddiyat ödemesi yapan FedEx, aynı zamanda Washington Redskins’in  oldukça büyük anlaşmalar yaptığı şirketler arasında bulunuyor.  

Washington Redskins Hakkında Daha Fazlası 

RFK Stadyumundan George Preston Marshall Statüsü Kaldırıldı | Korumalı Futbol Türkiye
This Photo Taken From Fox 5 DC

RFK Stadyumundan George Preston Marshall Statüsü Kaldırıldı 

George Preston Marshall için yapılan RFK Stadyumu önündeki anıt statüsü kaldırıldı.   

Washington Redskins’in kurucusu ve eski sahibi olan George Preston Marshall adına RFK Stadyum önüne dikilmiş olan statünün geçtiğimiz saatlerde kaldırıldığı açıklandı.   

RFK Stadyumu’nun sahipliğini ve yöneticiliğini üstlenen Events DC‘nin başkanı Max Brown ile şirketin CEO’su Greg O’Dell konu hakkında şu konuşmaları yaptı.  

“Bu sabah Events DCRFK Stadyumu’nun önünde yer alan George Preston Marshall’ın anıt heykelini kaldırdı. Tüm erkek ve kadınların eşit yaratıldığına inanmayan ve değişime karşı çalışmış olan bir sembol. Şehrimizi ve ülkemizi iyileştirmek adına çalışmaya kararlıyız.”   

Önceki makaleGiants’ın İlk Tam Zamanlı “Kadın” Scout’u – Hannah Burnett
Sonraki makaleWashington Redskins ‘den FedEx’in Talebine Cevap
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here