FedEx’ten, Washington Redskins ‘e İsim Değiştirme Çağrısı

FedEx, Washington Redskins takımının isminin değiştirilmesini talep ediyor! 

Kargo ve lojistik hizmetleri yürüten dünyaca ünlü Amerika Birleşik Devletleri kuruluşlu olan FedEx şirketi, Washington Redskins takımının isminin değiştirilmesini talep ettiklerini açıkladı.  

Takımla olan anlaşmaları çerçevesinde stadyumların isimlerini değiştirme hakkı olan FedEx, NFL aracılığıyla yaptığı açıklamalarda;  

“Washington’daki takıma takım adını değiştirmeleri talebimizi bildirdik.” sözlerini dile getirdi.  

Geçtiğimiz saatlerde yapılan bu açıklamalar doğrultusunda takımın 87 ayrı yatırımcısı ve hissedarının; Nike, FedEx ve PepsiCo ile olan anlaşmalarını rafa kaldırmak üzere; üç ayrı mektuba imza attığı ve Washington Redskins isminin değişmemesi dahilinde bu uygulamayı faaliyete geçirecekleri bildirildi.  

1998 yılından 2025 yılında kadar olan süreç boyunca Washington  Redskins’in stadyumlarını isimlendirme hakkını elde etmek amacıyla takımla anlaşma yaparak; 205 milyon dolar değerinde bir maddiyat ödemesi yapan FedEx, aynı zamanda Washington Redskins’in  oldukça büyük anlaşmalar yaptığı şirketler arasında bulunuyor.  

Washington Redskins Hakkında Daha Fazlası 

RFK Stadyumundan George Preston Marshall Statüsü Kaldırıldı | Korumalı Futbol Türkiye
This Photo Taken From Fox 5 DC

RFK Stadyumundan George Preston Marshall Statüsü Kaldırıldı 

George Preston Marshall için yapılan RFK Stadyumu önündeki anıt statüsü kaldırıldı.   

Washington Redskins’in kurucusu ve eski sahibi olan George Preston Marshall adına RFK Stadyum önüne dikilmiş olan statünün geçtiğimiz saatlerde kaldırıldığı açıklandı.   

RFK Stadyumu’nun sahipliğini ve yöneticiliğini üstlenen Events DC‘nin başkanı Max Brown ile şirketin CEO’su Greg O’Dell konu hakkında şu konuşmaları yaptı.  

“Bu sabah Events DCRFK Stadyumu’nun önünde yer alan George Preston Marshall’ın anıt heykelini kaldırdı. Tüm erkek ve kadınların eşit yaratıldığına inanmayan ve değişime karşı çalışmış olan bir sembol. Şehrimizi ve ülkemizi iyileştirmek adına çalışmaya kararlıyız.”   

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir