Everson Griffen, Cowboys ile Anlaşma İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye

Green Bay Packers, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklama ile tecrübeli Defensive End oyuncusu Everson Griffen ile anlaşma yapmak üzere görüşme yaptıklarını açıklamıştı.  

Ancak beklenmeyen bir durum oldu! Dallas Cowboys, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile Minnesota Vikings’in esk Defensive End oyuncusu olan Everson Griffen ile anlaşma imzaladıklarını duyurdu!  

NFL Network’ten Tom Pelissero tarafından anlaşma ile ilgili yapılan raporlamalar doğrultusunda oyuncu ile Dallas Cowboys arasında imzalanan anlaşmanın; 1 yıl süreli olduğu ve 6 milyon dolarlık potansiyel bir maddi değere sahip olduğu ifade edildi. 

Everson Griffen – İstatistikler 

Packers, Everson Griffen ile Anlaşma İmzalayabilir | Korumalı Futbol Türkiye
Everson Griffen Photo By Joe Bielawa / CC-BY Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

2010 NFL Draft’ın 4. round ve 100. Sırasından Minnesota Vikings tarafından seçilen GriffenDraft seçmelerinden sonra Minnesota Vikings ile çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.  

Minnesota Vikings’de geçirdiği 9 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca Griffen;

  • 46 Yards (Def Int.)   
  • 1 Touchdown (Int. Ret.)   
  • 9 Fumbles Forced  
  • 34 Fumbles Yards   
  • 6 Fumbles Recovered  
  • 258 Solo Tackles  
  • 97 Assist Tackles  

İstatistiklerini elde etti ve;  

  • 2017 NFL Top 100 #92  
  • 2017 NFL Top 100 #19  

Ödüllerini kazanarak, profesyonel futbol kariyerinde bu zamana kadar yer aldığı 147 maçın 88’inde başlangıç oyuncusu olarak sahalarda kendini gösterdi.   

20 Şubat 2020’den Minnesota Vikings ile halihazırda olan sözleşmesinden vaz geçen oyuncu; 18 Mart’ta ligin yeni sezonu için serbest bir oyuncu haline geldi.   

Önceki makaleHoward Mudd Hayata Gözlerini Yumdu
Sonraki makaleNew Orleans Saints Seyirci Kabul Etmeyecek
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here