Eddy Pineiro: Üzerimde “Baskı” Var

Cincinnati Bengals bünyesinde yaşanan QB1 tartışmaları, takımın PK oyuncusu Eddy  Pineiro için de bir baskı sorunu oluşturuyor.  

Mayıs ayından bu yana süregelen ve takımın içerisinde yer alan değişik fikirlerden dolayı kutuplaşmaya sebebiyet veren QB1 oyuncusunun seçimi konusu takımın placekicker oyuncusu Eddy Pineiro’yu da etkiliyor.  

Geçtiğimiz saatlerde Cincinnati Bengals’in resmi web sitesinde Bears All-Access aracılığıyla yeni sezon ve kariyerinin gelişimi hakkında konuşan Eddy Pineiro, ayrıca bu sorun hakkındaki düşüncelerini de dile getirdi.  

“Cincinnati Bengals ile ilk yıl iyi bir deneyimdi.  Sanırım daha iyi olabilirim ve bu yıl daha başarılı bir yıl bekliyorum. Umarım bu sene oranımı biraz yükseltebilirim. Bir kicker olarak oldukça iyi olgunlaştığımı hissediyorum ve umarım bu yıl benim için iyi gider.”  

Öyle ki takımın placekicker oyuncusu Pineiro yapmış olduğu açıklamanın devamında; Cincinnati Bengals’e yeni katılan oyunculardan dolayı kendi pozisyonu için rekabetin oldukça fazla olacağını ve bu konudan dolayı üzerindeki baskının da bir hayli büyük olduğunu dile getiriyor.  

“Açıkçası bir baskı var. Rekabet etmek için birini takıma getirdiler ve bu yüzden rekabet etmeliyim. Tıpkı herkes gibi işimi kazanmalıyım, herkes rekabet etmeli ve işini kazanmalıdır.”  

Eddy Pinerio – İstatistikler 

  • Field Goals –  23/28 
  • Field Goal   –  82.1% 
  • Extra Points – 27/29 
  • Extra Point (%) – 93,1% 
  • Longest Field Goald – 53 
  • Points: 83  

Oyuncu hakkındaki tüm istatistikler NFL.com üzerinden alınmıştır.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir