Ed Oliver İsmini Temize Çıkardı

Ed Oliver, 16 Mayıs 2020 tarihinde Houston’da sarhoşken araba kullanmaktan ve yasadışı bir şekilde silah taşımaktan dolayı tutuklanmıştı.  

Tutuklanan oyuncunun silahına el koyularak, hapse sevk edilmeden önce kan testi için Kingwood Hastanesi’ne götürülmüştü.   

22 yaşındaki oyuncu, polis raporuna göre alkollü araç kullanma ve yasadışı silah taşıma suçlarından dolayı suçlandı.  

Ed Oliver İsmini Temize Çıkardı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Fox Sports / CC-BY

Buffalo Bills, bugün yapmış olduğu bir açıklamada Ed Oliver isminin temize çıktığını ve oyuncunun serbest kaldığını bildirdi. 

Takım, oyuncu hakkında yapmış oldukları açıklamada şu sözleri ifade etti; 

“Bugün Ed Oliver’ın hakkındaki karardan memnunuz. Offseason programı boyunca Ed ile çalıştık, çünkü yasal süreç bizim için bir öncelikti. Ed’in dürüstlüğünü ve bizimle olan iletişimi takdir ediyoruz.” 

“Bununla beraber Ed, artık tüm suçlamalardan arındırılmış olarak, artık dikkatini yaklaşmakta olan eğitim kampına ve 2020 sezonuna çevirebilir.”  

Ed Oliver – Kariyeri

NFL kariyerinden önce Houston Üniversitesi‘nde oynamış olan Oliver; 2019 NFL Draft’ın 1. round ve 9. sırasından Buffalo Bills tarafından seçilmiş ve; 2019-2020 sezonunda  Buffalo Bills için 16 maça çıkarak; 38 total tackles ve 1 fumbles forced istatistiklerini elde etti.  

Genç oyuncu, geçtiğimiz sezonun 13. haftasında Buffalo Bills ve Dallas Cowboys  karşılaşmasındaki başarılarında ötürü NFL seyircilerinin oylamaları soncunda “Pepsi NFL Haftanın Çaylağı” ödülünün sahibi olmuştu.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir