Drew Brees, Ağır Eleştiriye Maruz Kalıyor | Korumalı Futbol Türkiye

Drew Brees, geçtiğimiz günlerde Yahoo! Finance ile bir röportaj gerçekleştirmiş ve gündemdeki konular hakkındaki fikirlerini beyan etmişti. 

Röportaj esnasında Brees’e yöneltilen soru; milli marş esnasında polis vahşeti ve ırksal adaletsizliği protesto etmek için diz çöken oyuncular hakkındaydı. 

NFL’in ve takımın önemli oyuncularından olan Drew Brees yaptığı röportaj esnasında bu soruya şu şekilde cevap verdi; 

“Amerika Birleşik Devletleri’ne ve ülkemizin bayrağına saygısızlık edenlere asla katılmayacağım.” 

“Kimsenin Amerika Birleşik Devletleri’ne ve ülkemizin bayrağına yaptığı saygısızlık asla kabul edilemez. Size ulusal marşımız çalındığında ve Amerika Birleşik Devletleri bayrağına baktığımda ne gördüğümü ya da ne hissettiğimi söyleyeyim;  

II. Dünya Savaşı sırasında bu ülke için savaşan iki büyükbabamı orduda görüyorum ve her ikisi de ülkemizi korumak, ülkemizi ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için hayatlarını riske atıyorlar. Şu anda ülkemiz için her şey yolunda mı? Hayır değil. Hala gitmemiz gereken uzun bir yol var. Ama bence orada durup elinizi kalbinizin üstünde tutarak yaptığınız şey birlik olduğunuzu ve saygı duyduğunuzu gösteriyor. Bu hepimizin bir arada olduğunu, hepimizin daha iyisini yapabileceğimizi ve hepimizin çözümün bir parçası olduğumuzu gösteriyor.” 

Drew Brees, Ağır Eleştiriye Maruz Kalıyor | Korumalı Futbol Türkiye
Drew Brees, New Orleans Saints

Bu sözleri söyleyen Drew Brees, kısa sürede takım arkadaşları da dahil olmak üzere birçok kişi tarafından yoğun eleştirilere maruz kaldı. 

En dikkat çekici olan eleştirilerden biri ise bu sezon Saints ile anlaşma imzalamış olan ve 2009-2013 yılları arasında Brees ile takım arkadaşı olan Malcolm Jenkins’den geldi. 

Malcolm Jenkins: “Bazen O Çeneni Kapatacaksın”

Jenkins, IGTV üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımda Brees’in sözlerini hedef aldı. 

“Yorumlarınızın ne kadar incitici ve duyarsız olduğunu anlamıyorsanız bu sorunun bir parçasısınız demektir. “ 

“Çok talihsizce, seni arkadaş olarak görmüştüm ve sana imreniyordum. Büyük saygı duyduğum biriydin ancak bazen o çeneni kapatacaksın!” 

Malcolm Jenkins’in ve diğer oyuncuların tepkilerinin yanı sıra NBA’in Kralı LeBron James’de Drew Brees’in sözlerini eleştirdi. 

LeBron James, Twitter üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımda; 

“Hala şaşırtıcı mı? Tabii ki değil! Resmen, Colin Kapernick’in neden diz çöktüğünü hala anlamamışsın. Bunun bayrağa veya vatanımızı özgür kılan askerlerimize -kayınpederim de onlardan biriydi- saygısızlıkla alakası yok.” Sözlerini kullanarak, Drew Brees tarafından bu konu hakkında yapılan açıklamalara karşı çıktı.  

Drew Brees, Ağır Eleştiriye Maruz Kalıyor | Korumalı Futbol Türkiye
Stephen Jackson

George Floyd’un arkadaşı olan eski NBA yıldızı Stephen Jackson ise bu konu hakkında;

“New Orlenas için oynuyorsun ve New Orleans’da seni bir sürü siyahi adam desteklerken öylesine bir şeyler söyleyemezsin. Michael Thomas, seni selamlıyorum; Drew Brees‘in a**** k****.”

Drew Brees’in yapmış olduğu açıklamalara Antonio Cromartie, Richard Sherman, Damon Harrison ve Doug Bladwin Jr’da sessiz kalmadı.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here