Doug Pederson Tekrardan Sahada

Philadelphia Eagles, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile 3 Ağustos 2020 tarihinde Covid-19‘a yakalanarak karantinaya giren baş koçları Doug Pederson ‘ın karantinasının sona erdiğini duyurdu.  

Yapılan duyuruyla beraber takımın baş koçu Doug Pederson’ın tekrardan sahalara döndüğü ve takımın başına geçerek; covid-19 nedeniyle girdiği 9 günlük karantina süresi için görevini geçici olarak devrettiği yardımcı baş antrenör Duce Staley’den görevini geri aldığı bildirildi. 

Pederson, FOX 29’dan Kristen Rodgers’ın ifadelerine göre gazetecilere yapmış olduğu açıklamada bu süreci;  

“Takımla etkileşimde kaldım. Çalışmaları izleyebildim ve takımın yaptığı her şeyi takip edebildim.” sözleri ile ifade etmiş. 

Konu ile ilgili Daha Fazla Haber 

Doug Pederson Virüs Kaptı 

Doug Pederson Tekrardan Sahada | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

Philadelphia Eagles, bugün Twitter aracılığıyla yapmış olduğu bir açıklama ile takımın baş koçu olan Doug Pederson’ın covid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı. 

Takım tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada şu sözler ifade edildi;  

“Bu akşam baş koç Doug Pederson’ın covid-19 testinin pozitif olduğuna dair bir doğrulama aldık. Pederson, asemptomatik ve şu anda iyi. Kendisi şu anda kendi kendini karantinaya almış durumda ve takımın sağlık görevlileri ile iletişim halinde. Organizasyon, NFL ve NFLPA tarafından belirlenen protokolleri takip ediyor. Durum, tesisimizde Doug Pederson ile yakın temasta bulunan kişilere bildirilmiştir. Ayrıca Tesise dönmeden önce günlük test prosedürlerine ve tüm protokollere uymaya devam edilecektir.”  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir