Dion Dawkins, Bills ile Uzatma Anlaşması İmzaladı

Buffalo Bills, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile takımın 3 sezonluk #73 numaralı Offensive Tackle oyuncusu olan Dion Dawkins ile uzatma anlaşması imzaladıklarını duyurdu.  

NFL Network’ten Ian Rapoport tarafından konu ile ilgili yapılan raporlamalardaDion Dawkins ile Buffalo Bills arasında imzalanan uzatma anlaşmasının; 4 yıl süreli olduğu, 60 milyon değerinde olduğu ve bunun yanı sıra 34 milyon dolar garantili olduğu da ifade edildi.  

Açıklanan bu gelişmeler doğrultusunda OverThe Cap’ın yapmış olduğu bir listelemede ise Dawkins; ligdeki en fazla ödeme alan 5. Sol Tackle  oyuncusu sırasına yerleşirken, eş zamanlı olarak ligin en fazla ödeme alan 7. Offensive Tackle oyuncusu sıfatını da elde etti.  

Dion Dawkins – Kariyer ve İstatistikler 

Dion Dawkins, Bills ile Uzatma Anlaşması İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Erik Drost / CC-BY

2017 NFL Draft’ın 2. round ve 63. Sırasından Buffalo Bills tarafından seçilmiş olan Dawkins; 19 Mayıs 2017 tarihinde Buffalo Bills ile; 4 yıl süreli, 4,18 milyon dolar değerinde, 1,83 milyon dolar garantili ve +1,18 milyon dolarlık imzalama bonusu içeren bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.  

DawkinsBuffalo Bills’te geçirmiş olduğu toplamdaki 3 sezonluk kariyeri boyunca;  

  • 2 Pass Targets 
  • 2 Receptions  
  • 8 Receiving Yards 
  • 2 Receiving Touchodwns 
  • 4 Fumbles Recovered 

İstatistiklerini elde etti ve 48 maçta yer aldı. 

3 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtilmiş olduğu üzere 48 maçta yer almış olan Dawkins; bu 48 maçın 43’ünde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir