Devonta Freeman, 2020 Sezonunu Seahawks ‘ta Geçirebilir

Kısa süre önce Seattle Seahawks ile anlaşma yapan Devonta Freeman, 2020 sezonunun tamamını burada geçirebilecek mi?

NFL Network’ten Michael Silver‘ın yaptığı habere göre Devonta Freeman, Seattle Seahawks ile yapmış olduğu anlaşmanın kendisine uygun olmadığını ve kendisinin daha değerli bir oyuncu olduğunu iddia ediyor.

28 yaşındaki oyuncu, Seattle Seahawks ile yapmış olduğu 4 milyon dolar değerindeki bir senelik anlaşamanın ödeneğinin daha fazla olmasını gerektiğini düşünüyor.

Devonta Freeman’in Geçmiş Kariyeri

Atlanta Falcons’da geçirdiği altı sezondan sonra 16 Mart 2020 tarihinde takım tarafından serbest bırakılan Freeman, NFL‘deki en yüksek ödeme alan running back oyuncusuydu.

Atlanta Falcons‘da geçirdiği süre zarfında 41,25 milyon dolar kazanç sağlayıp kariyerine 2 kez üst üste Pro Bowl şampiyonluğu ekleyen oyuncu kazandığı para ile yatırım yapmış ve finansal yönden rahat bir mertebeye erişmişti.


Ayrıca Freeman, BCS ulusal şampiyonluğu ve 2 defa üst üste ACC şampiyonluğu (2012- 2013) elde eden Florida State Üniversitesi‘nde, şampiyonlukların kazanılmasında emeği geçen belkemiği oyunculardan biri olarak takımların dikkatini üstüne toplamayı başarmış ve NFL Draft için kendisini kanıtlamıştı.

“Finansal Olarak Bakarsak, Oynamak Zorunda Değil.”

Michael Silver, 28 yaşındaki genç oyuncu için;

“Finansal olarak oynamak zorunda değil, mevcut zihniyeti değerini yansıttığına inandığı bir teklif almazsa oynamayacağı yönünde.” Sözlerini kullanarak oyuncunun finansal yönden ögür olduğunu ve teklifler hakkındaki mentalitesini açıkladı.

Seattle Seahawks‘ın geçtiğimiz gün Carlos Hyde ile anlaşma yapmasının üzerine Devonta Freeman‘ın bu sözleri Seattle Seahawks‘da nasıl bir hava değişime sebebiyet verecek hep beraber bekleyip göreceğiz.

Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, takipte kalın!

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.