Derek Dennis ve Derel Walker Edmonton’a Geldi

Derek Dennis ve Derel Walker Edmonton'a Geldi | Korumalı Futbol Türkiye
Commonwealth Field” by SJS12 via Wikimedia Commons is licensed under CC BY-SA 3.0. (The inscriptions on the sides of the stadium; It has been blurred because the team no longer uses that name as it is an “offensive term”.)

Derek Dennis ve Derel Walker Edmonton Football Team Kadrosuna Katıldı

Son dönemlerde yapmış olduğu uzatma anlaşmaları ve kadrosuna kattığı yeni isimler ile oldukça gündeme gelen Edmonton Football Team, geçtiğimiz son saatlerde; offensive Tackle oyuncusu Derek Dennis ve Wide Receiver oyuncusu Derel Walker ‘ı kadrosuna kattı.

Wide Receiver Walker, bundan önce 2015-2016 ve 2017-2018 sezonlarında da Edmonton Eskimos / Football Team kadrosunda yer almıştı.

Derek Dennis – Kariyer ve İstatistikler

2012 NFL Draft‘ında Undrafted olarak kalan oyunculardan biri olan Offensive Tackle oyuncusu Dennis, 4 Mayıs 2012 tarihinde Miami Dolphins ile bir anlaşma imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.

Bu zamana kadar 10 takımın -Miami Dolphins, New England Patriots, Arizona Rattlers, Chicago Bears, Carolina Panthers, Arizona Carttlers, Calgary Stampeders (x2), Saskatchewan Roughriders, Team 9, New York Guardians- kadrosunda bulunmuş olan Offensive Tackle oyuncusu Dennis, toplamdaki 8 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca; 72 maçta yer aldı ve CFL’s Most Outstanding Offensive Lineman Award (2016) ödülünü elde etti.

Derel Walker – Kariyer ve İstatistikler

2014 NFL Draft‘ında Undrafted olarak kalan oyunculardan biri olan Wide Receiver oyuncusu Walker, Draft dönemi sonrasında Tennessee Titans ile bir anlaşma imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.

Bu zamana kadar 5 takımın -Tennessee Titans, Omaha Mammoths, Edmonton Eskimos / Football Team (x2), Tampa Bay Buccaneers, Toronto Argonauts) kadrosunda bulunmuş olan Wide Receiver oyuncusu Walker, toplamdaki 5 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;

  • 362 Receptions
  • 5248 Receiving Yards
  • 32 Receiving Touchdowns
  • Longest Reception (104)
  • 34 Rushing Yards
  • 2 Rushing Touchdowns
  • Longest Rushing Attempt (17)

İstatistiklerini elde etmesinin yanı sıra;

  • CFL’s Most Outstanding Rookie Award (2015)

Ödülünü de elde etti ve toplamda 64 maçta yer aldı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir