Demario Davis: Polislik Yapma Şeklini Değiştirmeliyiz | Korumalı Futbol Türkiye

Demario Davis, Amerika’daki polislerin polislik yapma şeklinden olan sitemini basına yansıttı.  

George Floyd’un öldürülmesinin üzerinde dünya genelinde yığılan tepkilerle beraber ülke içerisinde çıkan ayaklanmaların yanı sıra; birçok NFL oyuncusu ve NFL yönetimi de dahil olmak üzere çeşitli yetkili makamlar da bu konuya olan tepkilerini göstermişlerdi.  

Bugün ise bu tepkilere bir yenisi eklendi. Demario Davis, George Floyd’un öldürülmesi ve Amerika’da olayların işleyişi hakkında bir açıklama yaptı.  

“Bu ailelere adalet getiremeyiz, ölen insanları geri getiremeyiz. Yapabileceğimiz ilk şey bu aileleri onurlandırmaya çalışmaktır. Floyd’u öldüren memurun yanı sıra ölümüne sebep olan memurlardan üçü tutuklanmadı, ancak protestolar başladığından beri 1600 kişi tutuklandı. Bu bir sorun ve halının altına süpürülmeye devam ediliyor.” 

O zaman ülkemizde polisliğin yapılma şeklini değiştirmek zorundayız. Krize ve trajedilere nasıl tepki göstereceğimizi biliyoruz.  11 Eylül saldırılarını düşünün, 11 Eylül olayı havaalanı yapma şeklimizi değiştirdi. Bir daha asla havaalanına o şekilde giremeyeceksiniz, koruma şekli değiştirildi. Bu durumun ülkemizde bir daha olmasına izin vermeyeceğiz. Polislik şeklimizi değiştirmeliyiz, böylece bu olaylarla tekrardan karşılaşmayız. Çünkü her seferinde göz yaşı dökülüyor.” 

“Bu özel bir meslek ve bu meslekte böyle sorunlara izin veremeyiz.” 

Demario Davis: Polislik Yapma Şeklini Değiştirmeliyiz | Korumalı Futbol Türkiye
Demario Davis, New Orleans Saints

“NFL soyunma odaları hakkında söylemek istediğim tek şey şu, orada bir çeşitlilik var ve herkes neler olup bittiğine çözüm bulmak için ve birlikte çalışmak için çabalar, bunu dünyanın geri kalanına da yansıtmamız gerekir.” 

“Nedense herkes bu olaya, “Hey bir şeyler yapmalıyız.” diyerek katılıyor. Geçmişte ihtiyacımız olan şey de buydu. Bu yüzden bu zamanda umutluyum çünkü farklı insanlar ön plana çıkıyor. Çok uzun zamandır ağlıyor insanlar, şimdi değişime ihtiyacımız var. Daha önceki birçok olayda olduğu gibi.” 

Tabiki insanlar, George Floyd’un ölümüyle beraber bu zamana kadar ırkçılığa kurban giden tüm diğer kurbanlar adına da protestolar gerçekleştiriyor. 

Üstelik sosyal medyanın dışına taşan bu olayın son günlerde oldukça farklı ve neredeyse durdurulamaz seviyeye geldiği de bildirildi.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here