Dee Ford, Bugün Ameliyat Oldu | Korumalı Futbol Türkiye

Dee Ford, “dizinde oldukça geniş bir temizlik yaptı.”

NBC Sport Bay Area’dan Matt Maiocco tarafından yapılan bildiriye göre; Dee Ford bugün gazetecilere yaptığı bir açıklamada son sezondan birkaç hafta sonra dizinde “oldukça kapsamlı bir temizlik” yaptığını ve şimdi oldukça harika hissettiğini söyledi.

Matt Maiocco: ” #49ers Dee Ford sezondan birkaç hafta sonra diz ameliyatı oldu. “Oldukça kapsamlı bir temizlik” olduğunu ve iyi hissettiğini söyledi.


Geçtiğimiz tüm sezon boyunca dizindeki sakatlığı ve hamstring yaralanması nedeniyle yeteri kadar aktif olamayan Ford, sezonun 5 oyununu kaçırmıştı.

Sezondan sonra San Fransisco 49ers‘ın genel müdürü John Lynch, Dee Ford‘un ameliyata ihtiyacı olmadığını düşündüğünü bildirdikten bir süre sonra; oyuncu için ameliyat kararı alındığı açıklanmıştı.

Dee Ford, Bugün Ameliyat Oldu | Korumalı Futbol Türkiye
Dee Ford, San Fransisco 49ers

Yapılan istatistik araştırmasına göre Ford, geçtiğimiz sezondaki düzenli savunmaların sadece %22’sini oynadı. Ancak Ford’un oyuna katılım istatistiklerinin sezonun sonuna doğru %53,2’ye kadar yükseldiği görüldü.

Sezon boyunca sakatlıklarıyla uğraşırken oldukça pasif kalan Ford, geçtiğimiz sezonda;

6,5 Sack ve 14 tackle istatistiklerini elde ederken postseason’da bu istatistiklerine bir sack ve 3 tackle daha eklemişti.

Sonuç olarak geçirdiği ameliyat sonrası iyi hissettiğini söyleyen Ford ayrıca; yeni sezona kadar fiziki yeterliliğinin oldukça iyi bir hale geleceğini ve yeni sezonda tamamen sağlıklı biri olarak sahalara ineceğini bildirdi.

San Fransisco 49ers ise Dee Ford‘un en kısa sürede tamamen toparlanıp tekrardan aralarına dönmesi için iyi dileklerde bulundu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here