David Montgomery Sakatlandı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Bobak Ha'Eri / CC-By-SA-3.0

Chicago Bears’ın running back oyuncusu David Montgomery, şiddeti bilinmeyen bir sakatlık geçirdi. 

Chicago Bears, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile takımın hücumunun önemli taşlarından birisi olan David Montgomery’nin; antrenman esnasında kasıklarından sakatlandığını bildirdi. 

Takım tarafından yapılan açıklama ve NFL Network’ten Stacey Dales tarafından konu ile ilgili yapılan raporlamalar doğrultusunda oyuncunun antrenman sonra erdikten hemen sonra antrenman sahasından hızlıca uzaklaştığı ifade edildi.  

Chicago Bears baş koçu Matt Nagy, gazetecilere yaptığı açıklamada RB oyuncusu için ciddi bir yaralanma olmadığını düşünme konusunda iyimser olduğunu ve oyuncunun geçirdiği kasık yaralanmasının henüz ne denli ciddi olduğunu bilmediklerini ifade etti.  

David Montgomery – Kariyer ve İstatistikler 

David Montgomery Sakatlandı | Korumalı Futbol Türkiye

2019 NFL Draft’ın 3. round ve 73. Sırasından Chicago Bears tarafından seçilmiş olan oyuncu, 14 Haziran 2019 tarihinde Chicago Bears ile 4 yıl süreli bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.  

Bu zamana dek Chicago Bears adına sahaya çıkan Running Back oyuncusu, toplamdaki 1 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;  

  • 242 Rushing Attempts 
  • 889 Rushing Yards 
  • 6 Rushing Touchdowns  
  • 35 Pass Targets 
  • 25 Receptions 
  • 185 Receiving Yards 
  • 1 Receiving Touchdowns 

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 16 maçta yer aldı.  

1 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtilmiş olduğu gibi 16 maçta yer almış olan Montgomery; bu 16 maçın 8’inde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Önceki makaleSony Michel Sahaya Geri Döndü
Sonraki makaleXavier McKinney, NFL’deki İlk Sezonunu Kaçırabilir
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.