David Montgomery Sakatlandı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Bobak Ha'Eri / CC-By-SA-3.0

Chicago Bears’ın running back oyuncusu David Montgomery, şiddeti bilinmeyen bir sakatlık geçirdi. 

Chicago Bears, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile takımın hücumunun önemli taşlarından birisi olan David Montgomery’nin; antrenman esnasında kasıklarından sakatlandığını bildirdi. 

Takım tarafından yapılan açıklama ve NFL Network’ten Stacey Dales tarafından konu ile ilgili yapılan raporlamalar doğrultusunda oyuncunun antrenman sonra erdikten hemen sonra antrenman sahasından hızlıca uzaklaştığı ifade edildi.  

Chicago Bears baş koçu Matt Nagy, gazetecilere yaptığı açıklamada RB oyuncusu için ciddi bir yaralanma olmadığını düşünme konusunda iyimser olduğunu ve oyuncunun geçirdiği kasık yaralanmasının henüz ne denli ciddi olduğunu bilmediklerini ifade etti.  

David Montgomery – Kariyer ve İstatistikler 

David Montgomery Sakatlandı | Korumalı Futbol Türkiye

2019 NFL Draft’ın 3. round ve 73. Sırasından Chicago Bears tarafından seçilmiş olan oyuncu, 14 Haziran 2019 tarihinde Chicago Bears ile 4 yıl süreli bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.  

Bu zamana dek Chicago Bears adına sahaya çıkan Running Back oyuncusu, toplamdaki 1 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;  

  • 242 Rushing Attempts 
  • 889 Rushing Yards 
  • 6 Rushing Touchdowns  
  • 35 Pass Targets 
  • 25 Receptions 
  • 185 Receiving Yards 
  • 1 Receiving Touchdowns 

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 16 maçta yer aldı.  

1 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtilmiş olduğu gibi 16 maçta yer almış olan Montgomery; bu 16 maçın 8’inde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Önceki makaleSony Michel Sahaya Geri Döndü
Sonraki makaleXavier McKinney, NFL’deki İlk Sezonunu Kaçırabilir
Selam! Ben Barboros yılmaz, küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Asıl gayem eğitim hayatımı tamamladıktan sonra, bu sürece kadar geliştirdiğim projeler ve gelecekte geliştirecek olduğum projeler ile başarılı bir girişimci olarak; genç beyinlerin fikirlerini destekleyecek bir ajans kurmak. Şu anda üniversite adayı bir öğrenciyim. Üniversiteye kadar olan zaman zarfında ise yazılım, donanım gibi birçok temel ve alt kavramlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor, her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştiriyorum. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, gayrimenkul, spor, girişimcilik gibi konularla da ilgileniyorum.