Darqueze Dennard, Falcons ile Anlaşma İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

Atlanta FalconsCincinnati Bengals’in eski Cornerback oyuncusu olan Darqueze Dennard  ile anlaşma imzalayacaklarını açıkladı.  

NFL Network’ten Tom Pelissero tarafından yapılan raporlamalar doğrultusunda  Darqueze Dennard – Jacksonville Jaguars arasındaki anlaşmazlık ile sonuçlanmış olan anlaşma sürecinin bozulmamış olması olasılığında; Dennard’ın 3 yıl süreli ve 13,5 milyon dolar değerinde bir franchise imzalayabileceği bildirildi.  

Atlanta Falcons ile oyuncu arasında yapılan anlaşma görüşmeleri çerçevesinde oyuncuyla imzalanması beklenen anlaşmanın detayları açıklanmadı.  

Darqueze Dennard – Kariyer ve İstatistikler 

Darqueze Dennard, Falcons ile Anlaşma İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye
Darqueze Dennard Photo By Jeffrey Beall / CC-BY Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

2014 NFL Draft’ın 1. round ve 24. sırasından Cincinnati Bengals tarafından seçilmiş olan Dennard, burada 5 sezon geçirdikten sonra 2019’da takım ile olan anlaşmasına yeniden bir imza daha attı.  

31 Ağustos 2019’da yedek / fiziksel olarak gerçekleştiremeyen oyuncu listesi (PUP)’ne yerleştirilen oyuncu, 2019 sezonu sonunda takımla yollarını ayırdı.  

Cincinnati Bengals’teki kariyerinden sonra Jacksonville Jaguars ile anlaşma görüşmeleri sürecinde bulunmuş olan oyuncu; ona sunulan 3 yıl süreli ve 13,5 milyon dolar değerindeki franchise çerçevesinde takımla anlaşamayınca, anlaşma süreci sona erdi.  

Dennard şu anda Atlanta Falcons ile anlaşma görüşmeleri sürecinde bulunuyor. Oyuncunun kısa bir süre içerisinde Atlanta Falcons kadrosunda yerini alması bekleniyor. 

Cincinnati Bengals’te geçirmiş olduğu 5 sezon boyunca Dennard;  

  • 3 Def Interceptions 
  • 119 Yards 
  • 1 Interceptions Touchdowns  
  • 22 Pass Defense 
  • 3 Fumbles Forced 
  • 1 Fumbles Recovered 
  • 200 Solo Tackles 
  • 74 Assist Tackles  

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 77 maçta yer aldı.  

5 senelik profesyonel futbol kariyerinde 77 maçta yer almış olan oyuncu, bu maçların 24’ünde başlangıç oyuncusu olarak sahalarda kendini gösterdi.  

Önceki makaleLeSean McCoy, Bucs ile Anlaşma İmzaladı
Sonraki makaleSubway, NFL Resmi Sponsoru Oldu
Selam! Ben Barboros yılmaz, küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Asıl gayem eğitim hayatımı tamamladıktan sonra, bu sürece kadar geliştirdiğim projeler ve gelecekte geliştirecek olduğum projeler ile başarılı bir girişimci olarak; genç beyinlerin fikirlerini destekleyecek bir ajans kurmak. Şu anda üniversite adayı bir öğrenciyim. Üniversiteye kadar olan zaman zarfında ise yazılım, donanım gibi birçok temel ve alt kavramlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor, her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştiriyorum. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, gayrimenkul, spor, girişimcilik gibi konularla da ilgileniyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here