Dan Quinn ve Thomas Dimitroff Kovuldu

Bu ayın başlarında Houston Texans’ın; takımın hem baş koçu hem de genel müdürü görevlerini üstlenen Bill O’Brien ile yollarını ayırmasından sonra Atlanta Falcons’da baş koçu ve genel müdürü ile yollarını ayırdı. 

Geçtiğimiz saatlerde Atlanta Falcons tarafından yapılan bir açıklama ile birlikte; Pazar günü Carolina Panthers karşılaşmasının da 23-16’lık bir skor doğrultusunda kayıpla sonuçlanmasının beraberinde takımın yeni sezonda yaptığı 0-5’lik bir kayıp serisinin ardından takımın Baş Koçu Dan Quinn ve takımın Genel Müdürü Thomas Dimitroff’un takımdan kovulduğu bildirildi.  

Dan Quinn ve Thomas Dimitroff Kovuldu | Korumalı Futbol Türkiye
Dan Quinn Photo By Atlanta Falcons / CC-BY Thomas Dimitroff Photo By Thomson20192 / CC-BY

Takım tarafından yapılan açıklamada Dan Quinn ve Thomas Dimitroff’un  yokluğunda; takımın başkanı ve CEO’su Rich McKay’in, takımın günlük operasyonlarının denetimini üstlendiği ifade edildi.  

Atlanta Falcons Sahibi Arthur Blank’in Karar Beyanı  

“Bunun gibi kararlar çok zordur, ancak bundan önceki iki sezon ve bu sezonda benim ve ailemin; Dan, Thomas ve ailelerine duyduğu derin sevgi, hayranlık ve saygı nedeniyle bu karar özellikle benim için zor oldu.  Uzun yıllar boyunca beni, ekibimizi, organizasyonumuzu ve Atlanta’yı bağlılık ve ekip liderlerinde isteyeceğiniz tüm tutku ile temsil ettiler. Ancak herkesin bildiği gibi, bu bir sonuç işi ve sahaya koyabileceğimiz en iyi ürünü koymaya taraftarlarımıza borçluyum. Kazanmak için mümkün olan her kaynağı aktardır ve yapmaya devam edeceğiz. Ancak geç sonuçlar, bizim standartlarımıza veya hayranlarımıza söz verdiğim şeye uymuyor. Bu nedenle, uygun zamanda Atlanta Falcons için yeni koçluk ve personel liderliği kadrosu ekleyeceğiz. — Kısaltılmıştır. (Tam İçerik)  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir