Cowboys'tan, Dak Prescott için Uzun Süreli Bir Anlaşma Teklifi | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Chris Hunkeler / CC-BY-SA

Dak Prescott, Dallas Cowboys’tan uzun süreli bir anlaşma teklifi alıyor!  

Dallas Cowboys, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile takımın yıldız oyuncularından olan Prescott ile uzun süreli bir anlaşma için görüşme gerçekleştirdiklerini bildirdi.  

Dallas Cowboys, yaptığı açıklama ile Dak Prescott’a sundukları anlaşmanın süresinin;  Patrick Mahomes’in salı günü Kansas City Chiefs ile imzaladığı 10 yıllık anlaşma kadar olmasa bile Dak Prescott’un arzularından çok daha uzun olacağını dile getirdi. 

Yapılan açıklamanın sonucunda ise; Dallas Cowboys takımının, Prescott için sundukları uzun süreli anlaşmanın nasıl ilerleyeceğinin 15 Temmuz tarihinde belirleneceği bildirildi.  

Oyuncu ile İlgili Daha Fazla Haber 

Cowboys'tan, Dak Prescott için Uzun Süreli Bir Anlaşma Teklifi | Korumalı Futbol Türkiye
Dak Prescott Photo By Keith Allison Sports Photos / CC-BY-SA

Dak Prescott, Franchise Tag İmzaladı  

Geçtiğimiz sezonda çaylak senesini oynayan ve sezon boyunca 64 maçın hepsinde başlangıç oyuncusu olan Dak Prescott’un bir franchise tag ile Dallas Cowboys ile olan bağlarını daha da güçlendirmesi zaten bekleniyordu. 

Geçtiğimiz saatlerde resmi kaynaklardan yapılan açıklamalarla beraber oyuncunun  Dallas Cowboys ile 31,4 milyon değerinde bir franchise tag imzaladığı doğrulandı.   

NFL Research tarafından yapılan araştırmalara göre Dak Prescott; Dallas Cowboys’un 1993’ten bu yana franchise tag uyguladığı sekizinci oyuncu oldu. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here