Colin Kaepernick NFL’e Geri Dönebilir

Seattle Seahawks baş koçu Pete CarrollColin Kaepernick hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.  

2017’de bir maç öncesinde polis vahşeti ve ırksal adaletsizliği protesto etmek amacıyla Amerika Birleşik Devletleri ulusal marşında diz çöken Colin Kaepernick, o zamandan beri sahalarda değildi. 

Bugün Tacoma News Tribune’den Gregg Bell aracılığıyla Colin Kaepernick hakkında konuşan Pete Carroll Kapernick ile ilgilenen birileri olduğunu söyledi.  

Oyuncuyla kimin ilgilendiği hakkında detay vermekte cimri davranan Carroll, “Birisi onunla ilgileniyor.” sözlerini kullandı.  

Cap, bir sonraki adımda nereye gideceğine dair bir tavsiye istemek için beni bu sezondan önceki sezon boyunca aradı. Beni aramayı düşündüğü için gurur duydum çünkü o andan itibaren hiç konuşmamıştık.”  

“Bir yerden başlayacağını düşünmüştüm ancak bunun gerçekleşmediğine üzülüyorum keşke buna katkıda bulunmuş olsaydık çünkü o adam oynamayı hak etti.”  

 Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde NFL’in sosyal adalet programı hakkında açıklama yapmış olan isimsiz bir kişi de Colin Kaepernick hakkında; 

“ Colin Kaepernick’in ve diğer oyuncuların yaptığı faaliyetler olmadan bugün bulunduğumuz yerde olamazdık. Buradaki kilit nokta bu, oyuncularımıza kulak verdik. Onları daha fazla dinlememiz ve daha hızlı hareket etmemiz gerekiyordu.” 

Colin’i yaptığımız işlerden bazılarıyla meşgul etmek harika olurdu. Gerçekten yaptığı iş oldukça etkili, onu bir şekilde bizim yanımıza almak harika olurdu, bunu yapmaya istekliyiz.”  

Sözlerini kullanmıştı.  

Hem Pete Carroll tarafından yapılan açıklama hem de yapılmış olan bir diğer isimsiz açıklama doğrultusunda Colin için ufukta yeni bir kariyer görünüyor olabilir. Ancak buna karar verecek olan kişiler maalesef ki bu konu hakkında hala bir yorum yapmadı.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.