Clemson WR’ı Justyn Ross, 2020 Sezonunda Oynamayabilir

Justyn Ross için 2020 sezonu başlamadan sona eriyor.  

Clemson Tigers teknik direktörü Dabo Swinney pazartesi günü gazetecilere yaptığı açıklamada; takımın wide receiver oyuncusu Justyn Ross’un son muayenelerden sonra omurgasında doğuştan gelen bir füzyon teşhis edildiğini söyledi. 

Dabo Swinney, Justyn Ross’un 2020 sezonunda yer alamayacağını ve ameliyat olacağını; ayrıca 2021 NFL Draft’ına katılmak veya bir yıl daha Clemson Tigers’da kalmak arasında bir karar vermesi gerektiğini de belirtti.  

Dabo Swinney, yaptığı açıklamada Justyn Ross hakkında şikayetlerini de dile getirdi. 

Justyn hakkında sinir bozucu olan şey onun mükemmel hissetmesi.”  

Yapılan açıklamalar doğrultusunda Justyn Ross, omurgasındaki füzyondan kurtulmak için bıçak altına yatacak.  

Başarılı bir ameliyat geçirmeyi uman oyuncu; maalesef kariyerine kaldığı yerden devam etmek için omurga ameliyatından sonra rehabilitasyon sürecini tamamlamak ve bir sene daha beklemek zorunda kalacak.  

Clemson WR'ı Justyn Ross, 2020 Sezonunda Oynamayabilir | Korumalı Futbol Türkiye
Justyn Ross, Clemson Tigers

2018 sezonunda 46 reception ile 1000 yarda koşan ve 9 touchdown yapan Ross, 2019 sezonunda ise 66 pass 865 yard ve 8 tocuhdown istatistiklerine sahip olmuş; Kolej Futbolu Playoff Ulusal Şampiyonası’nda Alamaba’ya karşı 153 yarda 6 reception ve 1 tocuhdown yapmıştı.  

Clemson Tigers takımının wide receiver oyuncusu olarak kolej liginin ilk senelerinde oldukça iyi işler çıkaran Ross, 2021 NFL Draft’ı için de iyi bir seçim olarak görülüyordu. 

Şu anda Justyn Ross’un önünde iki seçenek var, ya 2021 NFL Draft’ını seçecek ya da Clemson Tigers’da bir sene daha geçirecek.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir