Kansas City Chiefs2020 NFL Draft’ın gözde oyuncularından Clyde Edwards-Helaire ile anlaşma imzaladıklarını açıkladı!  

Kansas City Chiefs, 2020 NFL Draft’ın 1. round 32. Sırasından seçmiş oldukları  Clyde Edwards-Helaire ile tıpkı diğer tüm 1. round seçimi olan oyuncular imzaladıkları çaylak anlaşmalarında olduğu gibi 5. yıl seçeneğini de içeren 4 senelik bir anlaşma imzaladıklarını bildirdi.  

Yapılan açıklamalar dahilinde anlaşmanın maddi detaylarına yer verilmedi. 

Chiefs, Clyde Edwards-Helaire ile Anlaşma İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Tammy Anthony Baker / CC-BY

Clyde Edwards-Helaire İstatistikleri 

Kolej futbolu hayatını Louisiana State Üniversitesi’nde geçiren Helaire, 3 senelik kolej futbolu kariyeri boyunca; 

  • 2103 Rushing Yards 
  • 23 Rushing Touchdowns 
  • 69 Reception  
  • 595 Receiving Yards 
  • 1 Receiving Touchdowns  
  • 40 Kickoff Returns  
  • 877 Kick Ret Yards 
  • 1 Passing Touchdowns  
  • 1 Pass Completions 

İstatistiklerini elde ederek toplamda 38 maça çıktı. 3 Senelik kolej futbolu hayatını 2019-2020 sezonu sonunda sonlandıran Helaire; 2020 NFL Draft’a katıldı.  

2020 NFL Draft’ın 1. round ve 32. Sırasından Kansas City Chiefs tarafından seçilmiş olan Helaire; antrenman kampları öncesinde Kansas City Chiefs ile 4 senelik ve 5. yıl seçeneğinin de dahil olduğu bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine giriş yaptı.  

Oyuncunun istatistikleri, Sports Reference College Football, Wikipedia ve NFL.Com‘dan alınmış ve Korumalı Futbol Türkiye tarafından yorumlanmış olup tamamen resmi bilgilere dayanmaktadır.

Önceki makaleJets, Mekhi Becton ile Anlaşma İmzaladı
Sonraki makaleJaguars, K’Lavon Chaisson ile Anlaşma İmzaladı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here