Chicago Bears, Soldier Field’da Taraftar Kabul Etmeyecek

Chicago Bears, yeni sezonda ev sahasına taraftar kabul etmeyecek olan takımlar arasında yerini aldı.  

Washington Football Team, New Orleans Saints ve Houston Texans’ın yeni sezon için aldığı kararlardan sonra Chicago Bears’ta, Covid-19 pandemik salgının teşkil ettiği riskler nedeniyle yeni sezonda ev sahasına taraftar kabul etmeyeceklerini açıkladı.  

Takımın yapmış olduğu açıklama ile, alınan kararın süreli olmamakla beraber “taraftarların Soldier Field’daki maçlara katılmasına süresiz olarak izin verilmediği” ifade edildi.  

Chicago Bears, Soldier Field'da Taraftar Kabul Etmeyecek | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Marco Verch /CC-BY

Takımın resmi Twitter hesabı aracılığıyla kamuoyuna duyurulan karar, takım yönetimi tarafından şu sözler ile detaylandırıldı;  

“Chicago şehrinin sağlık yetkilileri ile taslak planı görüşmelerinden sonra, Chicago Bears ve Chicago şehri; sağlık ölçümlerinin, hayranları Soldier Field’da  tekrar karşılamanın doğru zaman olmadığını gösterdiğini kabul etti. Şehir sakinlerinin ve Bears hayranlarının sağlığı ile güvenliği her zaman öncelikli olacak. Takım ve şehir, çevreyi izlemeye devam edecek ve durum güvenli ve uygun görüldüğünde taraftarları Soldier Field’a geri getirmenin sağlam bir planının olabileceğine inanacak.”  

Yeni Sezonda Taraftar Kabul Etmeyecek Olan Takımlar ile ilgili Daha Fazla Haber  

Houston Texans, Evdeki İlk Maçında Seyirci Kabul Etmeyecek 

Houston Texans, Evdeki İlk Maçında Seyirci Kabul Etmeyecek | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

New Orleans Saints, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklama ile; 13 Eylül’de yapacakları Tampa Bay Buccaneers karşılaşmasında taraftar kabul etmeyeceklerini açıklamıştı.   

Bugün Houston Texans tarafından yapılan bir açıklama da bunun devamı oldu. Texans yönetimi, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile; 2020 sezonunun kendileri için yeni sezonun ilk maçı olan ve 20 Eylül’de gerçekleştirilecek olan Baltimore Ravens karşılaşmasında taraftar kabul etmeyeceklerini duyurdu.   

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir