CFL ve XFL İş Birliği Yapıyor

Background -North stands (Northside) @ TD Place, mid-October 2019- Photo by Itooksomepics / Under CC-BY-SA 4.0 International License XFL Defenders home opener. – Background Photo by All-Pro Reels / Under CC-BY-SA 2.0 Generic License

CFL ve XFL, Fırsatları Araştırarak Futbolu Büyütmek Üzere İş Birliği Yapıyor

Covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği riskler çerçevesinde 2020 sezonunu iptal etmiş olan CFL; iflas ettiğinin açıklamasından bir süre sonra Dwayne Johnson ve ekibi tarafından satın alınarak tekrardan hayata döndürülmüş olan XFL‘le iş birliği yapmaya başladı.

Liglerin önderliğinde medyaya düşen bu konuda, XFL‘in sahipleri olan Dany Garcia, Dwayne Johnson ve RedBird Capital‘la CFL arasındaki iş birliğinin temel sebebi; her iki lig için de çıkarları gözeterek ligleri çıkarlar doğrultusunda geliştirmek ve futbolu büyütmek olarak nitelendi.

CFL Komisyon Üyesi Randy Ambrosie’nin konuya yönelik açıklaması;

“Kanada’nın heyecan verici bir oyunu ve sadık hayranları var, XFL ile yaptığımız görüşmeler, bu güçlü temel üzerine, inşa etmek için muazzam bir fırsat sunuyor. Oyunu büyütmek, taraftarlarla yeni yollardan etkileşim kurmak ve yeni kitlelere ulaşmak için dünyanın en yenilikçi spor markalarından biriyle nasıl çalışabileceğimizi keşfetmeyi, görüşmelerimizin ortaya çıkarabileceği olasılıkları görmeyi ve süreç ilerledikçe bunları taraftarlarımızla paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

XFL Başkanı ve Sahibi Dany Garcia’nın konuya yönelik açıklaması;

XFL‘i ilk aldığımızdan beri saha içerisinde ve dışında, vizyonumu ve değerlerimizi paylaşan ortak noktaları belirlemeye odaklandık. Sporcularımızın, hayranlarımızın ve topluluklarımızın lehine fırsat, yenilik ve en yüksek eğlence ile dolu bir vizyon. CFL, benzer duyguları ifade etti ve birlikteliğin, her ligin benzersiz güçlerinden en iyi şekilde yararlanan heyecan verici, yenilikçi futbol deneyimleri oluşturmak için harika bir fırsat olduğunu kabul ediyoruz. Devam etmekte olan tartışmalarımızı dört gözle bekliyorum, paylaşacak daha çok şey oldukça spor topluluğuna bildireceğiz.”

XFL Başkanı ve CEO’Su Jeffrey Pollack’in konuya yönelik açıklaması;

CFL ile görüşmelerde bulunmaktan onur ve heyecan duyuyoruz. İlk konuşmalarımızda futbol tutkusunu, geniş bir olasılık duygusunu, Kuzey Amerika ve dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla taraftarlar için daha fazla fırsat yaratma konusundaki derin arzumuzu paylaştığımız açıkça görülüyor. CFL‘in zengin mirasını, canlı düşüncemiz ve sahipliğimizin getirdiği benzersiz erişim ile deneyimimizi harmanlamak, oyun için dönüştürücü olabilir. CFL‘le birlikte, nelerin mümkün olduğu ve ortak tutkumuzun bizi nereye götürdüğü hakkında daha fazla bilgi edinmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Tags:,

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir