Carlton Haselrig Vefat Etti

Pittsburgh Steelers’taki ve güreşteki performansı ile tanınan Carlton Haselrig, bugün vefat etti.  

Geçtiğimiz saatlerde Pittsburgh Tribune-Review aracılığıyla yapılan bir açıklamada; Pittsburgh Steelers’ın eski Pro Bowl offensive lineman oyuncusu ve 6x NCAA Wrestling Şampiyonu olan Carlton Haselrig’in bugün 54 yaşındayken hayata gözlerini yumduğu bildirildi.  

Haselrig’in Pitt-Johnstown’daki wrestling koçu Pat Pecora, konu üzerine yapmış olduğu açıklamada Carlton Haselrig’in ölümü üzerine hissettiklerini dile getirdi.  

“Ona yakın olanlarımız, bunun geldiğini gördü. Bir süredir hastaydı ve muazzam miktarda kilo kaybediyordu. Ancak bu sabah ölümü gerçekleştiğinde şok olduk.” 

“Atletik başarılı inanılmazdı, neredeyse düşünmek bile imkansızdı. Carlton bunların büyük bir şey olduğunu düşünmüyordu ve komik olan kısım da buydu. O, kendisinden etkilenmedi. Başarıları hakkında alçakgönüllü idi.  Şeytanlardan payını aldı ve onlarla yüzleşti.” 

“40 yaşında iken MMA  yapıyor ve kazanıyordu, 20’li yaşlarında olsaydı nele yapabileceğini hayal edebiliyor musun?”   

Güreş koçu ve tarihçi Emily ise; Dev Katil: Carlton Haselrig Hikayesi (Giant Killer: The Carlton Haselrig Story) yapıtında; Haselrig’in düşüşü ve yükselişini yorumlayarak Haselrig’in vefatı üzerine duygu ve düşüncelerini ortaya koydu.  

“Onunla bir berber dükkanında tanıştım ve beni o büyük, yükselen sesiyle selamladı. O andan itibaren güldük, konuştuk, onun verandasında oturduk ve saatlerce konuştuk. Onu tanıdım ve arkadaşım oldu.  

“Birçok insan bu adama sırtını döndü, onun bittiğini düşündü ancak o bunların yanlış olduğunu kanıtladı ve hayatını tekrar bir araya getirdi.” 

Huzur içinde yat Carlton Haselrig, seni özleyeceğiz.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir