Cam Newton – Patriots Anlaşmasının Detayları

Cam Newton, 29 Haziran tarihinde New England Patriots ile 1 yıl süreli ve 1,05 milyon dolar değerinde olan bir anlaşma imzalamıştı.  

C. Newton ile New England Patriots arasında imzalanan anlaşmanın ilk detayları açıklandı, Cam Newton’ın garantili ödemesinin yalnızca maaşının yarısı olduğu dile getirildi. 

Yapılan açıklamalar doğrultusunda oyuncunun maaşı olan 1,05 milyon dolarlık ödemenin yanı sıra, oyuncun takımla yaptığı anlaşma dahilinde garantili olan maddiyatın yalnızca 550 bin dolar olduğu bildirildi.  

Öyle ki bu ödemelerin yanı sıra oyuncu ile takım arasında yapılan anlaşmanın toplamda 5,75 milyon dolar değerinde olan farklı farklı bonuslar da içerdiği açıklandı. 

Cam Newton, bu bonusların hepsine ulaştığı takdirde, oyuncunun yılda kazanabileceği maksimum ödeme ise 7,5 milyon dolar oluyor.  

Cam Newton, Patriots ile Antrenmanlara Başladı! | Korumalı Futbol Türkiye

Sizce de böyle bir oyuncu için bu seviyede bulunan ödemeler oldukça düşük değil mi? Elbette ki öyle! Peki bunun nedeni nedir? Gelin Cam Newton’un maaşının düşük olmasına sebebiyet veren bu nedenlere bir göz atalım. 

Son iki yılda geçirmiş olduğu lisfranc yaralanması ve omuz sakatlığı, oyuncunun piyasa değerindeki dalgalanmaların temel sebebi olarak yer alıyor. 

Zira, Carolina Panthers takımı da oyuncunun tedavi sürecinin beklenenden daha yavaş ilerlediği için oyuncuyu serbest bırakmıştı. Bu sebepler doğrultusunda ise şu sonuçları çıkarmak mümkün oluyor. 

New England Patriots; Cam Newton ile yaptığı bu anlaşmada bizce öncelikli olarak Cam Newton’ın ne kadar sağlıklı olduğunu ve performansının ne denli iyi olabileceğini test etmeyi yeğliyor.  

Bize göre ise Cam Newton, başarılı bir iyileşme dönemi geçirdiyse ve performansı da potansiyel seviyesine ulaşabilirse; bonuslarla beraber 7,5 milyon dolar olan maaşı onun kazanacağı en düşük miktar olabilir.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir