Cam Newton - Patriots Anlaşmasının Detayları | Korumalı Futbol Türkiye

Cam Newton, 29 Haziran tarihinde New England Patriots ile 1 yıl süreli ve 1,05 milyon dolar değerinde olan bir anlaşma imzalamıştı.  

C. Newton ile New England Patriots arasında imzalanan anlaşmanın ilk detayları açıklandı, Cam Newton’ın garantili ödemesinin yalnızca maaşının yarısı olduğu dile getirildi. 

Yapılan açıklamalar doğrultusunda oyuncunun maaşı olan 1,05 milyon dolarlık ödemenin yanı sıra, oyuncun takımla yaptığı anlaşma dahilinde garantili olan maddiyatın yalnızca 550 bin dolar olduğu bildirildi.  

Öyle ki bu ödemelerin yanı sıra oyuncu ile takım arasında yapılan anlaşmanın toplamda 5,75 milyon dolar değerinde olan farklı farklı bonuslar da içerdiği açıklandı. 

Cam Newton, bu bonusların hepsine ulaştığı takdirde, oyuncunun yılda kazanabileceği maksimum ödeme ise 7,5 milyon dolar oluyor.  

Cam Newton, Patriots ile Antrenmanlara Başladı! | Korumalı Futbol Türkiye

Sizce de böyle bir oyuncu için bu seviyede bulunan ödemeler oldukça düşük değil mi? Elbette ki öyle! Peki bunun nedeni nedir? Gelin Cam Newton’un maaşının düşük olmasına sebebiyet veren bu nedenlere bir göz atalım. 

Son iki yılda geçirmiş olduğu lisfranc yaralanması ve omuz sakatlığı, oyuncunun piyasa değerindeki dalgalanmaların temel sebebi olarak yer alıyor. 

Zira, Carolina Panthers takımı da oyuncunun tedavi sürecinin beklenenden daha yavaş ilerlediği için oyuncuyu serbest bırakmıştı. Bu sebepler doğrultusunda ise şu sonuçları çıkarmak mümkün oluyor. 

New England Patriots; Cam Newton ile yaptığı bu anlaşmada bizce öncelikli olarak Cam Newton’ın ne kadar sağlıklı olduğunu ve performansının ne denli iyi olabileceğini test etmeyi yeğliyor.  

Bize göre ise Cam Newton, başarılı bir iyileşme dönemi geçirdiyse ve performansı da potansiyel seviyesine ulaşabilirse; bonuslarla beraber 7,5 milyon dolar olan maaşı onun kazanacağı en düşük miktar olabilir.  

Önceki makaleGreen Bay Packers Jordan Love ile Anlaşma İmzalıyor
Sonraki makaleNFL – Oyuncu Forma ve Kaskları İçin Düzenleme
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here