Cam Newton Eski Performansını Tekrardan Kazanıyor!

NFL‘in başarılı oyuncularından biri olan Cam Newton, hala bir takım kadrosunda bulunmadan kariyerine devam ediyor.

2018-2019 yıllarındaki sakatlıklarından dolayı tam performans gösterdiği bir sezon geçiremeyen Newton, 24 Mart 2020‘de Carolina Panthers‘in yapmış olduğu bir açıklamayla beraber serbest bırakılmıştı.

O süreçten bu yana antrenmanlarına kendi başına devam eden oyuncu, Instagram üzerinde yaptığı paylaşımlarda NFL takımlarına tam sağlığına geri döndüğünü göstermek için elinden geleni yapıyor.

Newton, bu hafta, yaptığı fırlatma ve direnç antrenmanlarını Instagram üzerinden paylaştı. Geçtiğimiz sezonlarda omuz sakatlığı geçiren oyuncu, yaptığı son paylaşımlarda oldukça sağlıklı ve atletik gözüküyor.

Newton tarafından paylaşılan videolar, oyuncunun sakatlık sürecini atlattığını ve neredeyse eski performansını yakaladığını gözler önüne seriyor.

Maalesef ki Cam Newton şu anda hala bir takımın kadrosunda yer almıyor.

Oyuncuyu hala bir takımla anlaşma imzalamamışken görmek her ne kadar üzücü olsa da Los Angeles Chargers‘ın oyuncu hakkında geçen günlerde yaptığı açıklamalar içimize bir nebze su serpiyor denebilir.

“O, Muazzam Bir Oyun Kurucu.”

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Los Angeles Chargers‘ın atnrenörü Anthony Lynn, Cam Newton‘un takıma dahil olma olasılığı üzerinde açıklamalar gerçekleştirmişti. (Bkz: Cam Newton, Los Angeles Chargers Oyuncusu Olabilir Mi?)

Los Angeles Chargers takımının antrenörü Anthony Lynn, Cam Newton hakkında;

“Kesinlikle muazzam bir oyun kurucu. Bu ligin MVP‘si oldu ve takımını Super Bowl‘a taşıdı. Duyduğuma göre şu anda çok daha sağlıklı. İlerleyen kariyerinde, birinin kadrosunda yer alacak ve yer alacağı takımın birkaç oyun kazanmasına yardım edecek.” Sözlerinni ifade etti ve şöyle devam ettti;

Tyrod Taylor, Easton Stick bu isimler pek çok insanın konuşmadığı adamlar ama Cam Newton, Division 1 oyuncusuydu ve üç ulusal şampiyonluk kazandı. O bir lider ve bir profesyonel. Bu ligde parlak bir geleceği var.” Dedi ve sözlerini noktaladı.

Başarılı oyuncu şu anda kendisi için en doğru olacak takımın arayışında bulunuyor ve bir yandan da antrenmanlarını aksatmadan kariyerinin geleceği için çalışmalarına devam ediyor.

Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, takipte kalın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here