Blake Jarwin, Yeni Sezonda Cowboys’un Gözde Oyuncusu!

Blake Jarwin; Jason Witten ile 16 sezon geçirdikten sonra yollarını ayıran Dallas Cowboys‘un yeni gözdesi oldu.

Jason Witten‘ın Dallas Cowboys serüveni; 2003 yılında Dallas Cowboys‘un 2003 NFL Draft’ın 3. round 69. sıradan kendisini seçmesiyle başlamıştı, 16 sezonun sonucunda ise bu serüven 2020 yılının başlarında sona erdi.

Dallas Cowboys‘da geçirdiği 16 sezonun sonucunda 72 TD, 12,977 yard istatistiklerini elde eden Jason Witten, 25 Mart 2020 tarihinde Las Vegas Raiders ile anlaşma yapmasıyla beraber tahtını Blake Jarwin‘e bıraktı.

Jason Witten takımdan ayrıldıktan sonra Dallas Cowboys, Blake Jarwin ile 24 milyon 250 bin dolar değerinde 3 senelik bir uzatma anlaşması imzalamış ve takımın Tight-end kadrosunun tahtını Blake Jarwin‘e vermişti.

Blake Jarwin, Yeni Sezonda Cowboys'un Gözde Oyuncusu!
Blake Jarwin, Dallas Cowboys, #89

Jarwin: “Bana Verdikleri Şeyi Hak Ettiğimi Kanıtlamak Zorundayım”

Bugün Dallas Cowboys‘un resmi internet sitesinde yeni sezon hakkında açıklama yapan Blake Jarwin, şu sözleri kullandı;

“Görev için oldukça heyecanlıyım. Tight-end pozisyonunda iyi iş çıkarabileceğime inandıkları için çok minnettarım. Benim işim asla yetinmemek, “şimdi çok şeye sahibim artık kıyıya çıkabilirim.” Bu hiçbir zaman benim yaklaşımım olmadı ve gelecekte de olmayacak. Şimdi kendimi daha çok zorlamak ve bana verdikleri şeyi hak ettiğimi kanıtlamak zorundayım.

Ayrıca Blake Jarwin, Jason Witten‘ın takımdan ayrılışı hakkında da bazı yorumlar yaptı;

“Yaptığı şeye minnetarım. Benim ilerlememe yardımcı olacak.”

Jason Witten‘ın takımdan ayrılışı, Blake Jarwin‘in kendisini göstermek ve diğer takımların dikkatini çekerek değerini arttırması için oldukça büyük bir fırsat.

Dallas Cowboys, Amari Cooper ile anlaşmalarını yenileyerek ve CeeDee Lamb‘i de takıma ekleyerek takımın receiver kadrosunu oldukça güçlü bir hale getirdi ve yeni sezona hazırladı.

Blake Jarwin, kendisine verdikleri şeyleri hak etmek için elinden geleceğini yapacağını bildirirken Dallas Cowboys ise; yaptıkları değişikliklerden dolayı bu sezonda çok daha güçlü bir şekidle sahaya ineceklerini belirtti.

Dallas Cowboys’un eski center oyuncusu Travis Frederick’de Dallas Cowboys‘un bu sezonda oldukça iyi işler çıkaracağına inandığını açıklamıştı.

(Bkz: Travis Frederick, Dallas Cowboys’un İlerleyeceğini Düşünüyor)

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir