Bİll O'Brien Protesto Yapan Oyuncuları Destekliyor | Korumalı Futbol Türkiye
Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved. Taken From IPTC Photo Metadata

Bill O’Brien, bugün Houston Chronicle aracılığıyla yapmış olduğu bir açıklamada protestolar ve NFL oyuncuları hakkında konuştu 

Houston Texans baş antrenörü olan Bill O’Brien, protestolara katılım sağlayan oyuncularına desteğinin tam olduğunu söyledi. 

“Evet diz çökeceğim, hepsi bunun için. Oyuncuların protesto etme hakkı ve kim olduklarını gösterme hakkı var. Diz çökmüyorlar çünkü bu şey bayrağımıza karşı. Ancak diz çökenlerin diz çökmelerinin sebebi onlara bu ülkede 400 yılı aşkın bir süredir eşit davranılmaması.” 

 Aynı zamanda 3 Haziran’da Houston’da George Floyd için gerçekleşen yürüyüşe katılmış olan Bill O’Brien bu konu hakkında da bazı şeyler söyledi.  

Houston Texans, George Floyd İçin Toplantılarını İptal Etti | Korumalı Futbol Türkiye

“Sorunun ne kadar büyük olduğunu düşündüğümüz zaman Houston’da küçük bir değişiklik yapmak uğruna yaptığımız bu faaliyet belki de havuzda bir dalgalanma oluşturan bir çakıl taşı olabilir.”  

George Floyd’a olan şey futboldan daha büyük ve görmezden gelemeyeceğiniz bir şeyi hayata geçirdi. Sessiz kalamayacağımızı hissettik. Bu konu hakkında bir şey söylememiz ve bir şeyler yapmamız gerektiğini hissettik. Değişikliklere yardım etmek istiyoruz.”  

“Bu yapılacak en doğru şey ve oyuncularımız bunu biliyor. Oyuncularımıza ve topluluğumuza destek olmak istiyoruz, hepimiz bu gemide beraberiz.” 

“Ben her zaman ırksal adaletsizliği hissettim. Çünkü bu şekilde yetiştirildim ve ülkemde beyazların siyah olan insanlarla beraber ayakta durması gerektiğine inanıyorum.”  

“Siyahi hayatlar önemlidir. Polis vahşeti bunun bir parçası tabii ki, ama olay bundan çok daha derin. Bu ülkede 800.000 erkek ve kadın polis var ve bunların birçoğu toplulukları için doğru olanı yapmaya çalışıyor.  

Siyahi Hayatlar Değerlidir.  #BlackLivesMatter 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here