Big Ten, Faaliyetlerini Erteliyor | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

Amerika Birleşik Devletleri’nin bir diğer büyük atletizm konferansı olan Big Ten ‘de 2020 sezonundan çekiliyor.  

Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski üniversite atletizm konferanslarından biri olan;  Big Ten konferansı, geçtiğimiz dakikalarda yapmış olduğu bir açıklama ile 2020 sezonu faaliyetlerini ertelediklerini açıkladı.  

Big Ten Başkanlar Konseyi Rektörü ve aynı zamanda Northwestern University’nin başkanı olan Morton Schapiro, konferans yönetiminin aldığı kararı şu sözler ile ifade etti;  

“Birinci önceliğimiz; öğrencilerimiz, fakültemiz ve çalışanlarımız için mümkün olan en iyi kararları vermektir.”  

Big Ten, Faaliyetlerini Erteliyor | Korumalı Futbol Türkiye

Konferansın Komisyon üyesi olan Kevin Warren ise; konferans yönetiminin aldığı kararın duyurusunda Morton Schapiro’nun açıklaması karşısında şu sözleri aktardı;  

“Öğrenci sporcularımızın; mentaliteleri, refahları ve fiziki sağlıkları; verdiğimiz her kararın merkezinde yer alır. Görev ekibimiz ve spor hekimliği komitesi ile saatler süren tartışmalardan sonra; öğrenci sporcularımızın bu rekabete girmesinin imkân vereceği potansiyel tıbbı riskler konusunda çok fazla belirsizlik olması nedeniyle bu karar net bir şekilde ortaya çıktı.”  

Konferansının yönetiminin almış olduğu bu kararla birlikte Big Ten; covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği riskler nedeniyle, yeni sezon faaliyetlerini erteleyen 3. konferans oldu.  

Konu ile ilgili Daha Fazla Haber 

Mountain West Konferansı, Faaliyetlerini Erteledi 

Mountain West Konferansı, Faaliyetlerini Erteledi | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

Amerika Birleşik Devletleri’nin oldukça büyük spor konferanslarından biri olan Mountain West, 2020 sezonunun sonbaharda gerçekleşecek olan spor faaliyetlerini “süresiz olarak ertelediğini” açıkladı.  

Önceki makaleEvan Engram Kendisini Geliştirmeye Odaklanıyor
Sonraki makaleMike Daniels, Bengals ile Anlaşma İmzaladı
Selam! Ben Barboros yılmaz, küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Asıl gayem eğitim hayatımı tamamladıktan sonra, bu sürece kadar geliştirdiğim projeler ve gelecekte geliştirecek olduğum projeler ile başarılı bir girişimci olarak; genç beyinlerin fikirlerini destekleyecek bir ajans kurmak. Şu anda üniversite adayı bir öğrenciyim. Üniversiteye kadar olan zaman zarfında ise yazılım, donanım gibi birçok temel ve alt kavramlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor, her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştiriyorum. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, gayrimenkul, spor, girişimcilik gibi konularla da ilgileniyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here