Cincinnati Bengals, QB Oyuncusu Andy Dalton'u Serbest Bırakıyor!

Bu sabah ESPN üzerinden yapılan bir açıklamaya göre, Cincinnati Bengals; 2011 yılından itibaren takımın QB oyuncusu olarak yer alan Andy Dalton‘u serbest bırakıyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda Andy Dalton, Cincinnati Bengals‘in geçen transfer sezonunda Andy Dalton ile ilgili bir gelişme gerçekleştirmediği için takıma olan kırgınlığını dile getirmişti.

Andy Dalton, NFL‘den Michael Silver‘a vermiş olduğu röportajda;
“Benim için en iyisini sitediklerine gerçekten inanıyorum ancak bu işlerin nasıl yürüdüğünü biliyorsunuz. Eğer Draft‘ın ilk roundu içerisinde herkesin beklediği gibi bir oyun kurucu alırlarsa bu bir şeyleri tetikleyebilir.” İfadelerini kullanmıştı.

Andy Dalton

Birçok nedenden ötürü geçtiğimiz sezon, Andy Dalton ve Cincinnati Bengals için o kadar da parlak bir sezon değildi. Derme çatma bir hücum ve bir o kadar da kötü yakalayış oyuncuları ile birden fazla sakatlık ve 0-8 oyun serisi başlangıcı yapan Cincinnati Bengals, tam anlamıyla tökezlemişti. Daha sonrasında ise sezonda onlara 2 zafer vermiş olan Andy Dalton‘a geri dönme kararı almışlardı.

Son NFL Draft seçimlerinde Joe Burrow‘u 1. sıradan draft eden Cincinnati Bengals önümüzdeki sezona nasıl bir başlangıç yapacak ve Andy Dalton‘un kadroda olmayışı bu sezonu nasıl etkileyecek hep beraber izleyip göreceğiz. Tüm gelişmeleri sizlere aktaracağız, takipte kalın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here