Atlanta Falcons, Kadrosuna 2 Kadın Scout Katıyor

Atlanta Falcons, personel kadrosuna kadın scout elemanları ekliyor! 

Geçtiğimiz günlerde New York Giants; takım kadrosuna kadın scout personeli eklediğini açıklamasıyla beraber bu faaliyetin ikinci adımı da Atlanta Falcons’tan geldi. 

Atlanta Falcons, bugün yapmış olduğu bir açıklamayla beraber takımının scout personeli kadrosuna Rushell Harvey ve Kjahna O adlarında iki kadın scout’u eklediğini duyurdu.  

Takıma eklenen personellerden olan Rushell Harvey; 2017’de LSU’da futbol stajyeri olarak ve 2018’de Houston Üniversitesi’nde çalıştıktan sonra geçtiğimiz sene Tulane Üniversitesi’nde işe alım koordinatörü olarak faaliyetlerini sürdürdükten sonra Atlanta Falcons’da görev almaya başladı. 

Kjahna O ise Güney Carolina Üniversitesi’nde yüksek lisans asistanlığını üstlendikten sonra Spor ve Eğlence Yönetimi Bilim Master’ını elde ettikten sonra Atlanta Falcons’ta  scout faaliyetlerini üstlenmeyi kabul etti.  

NFL - Güncellenen Yeni Sezon Protokolleri | Korumalı Futbol Türkiye

NFL yönetimi tarafından alınan “lig çerçevesinde çeşitlendirme” kararları doğrultusunda yürütülen bu faaliyetler; gerek lig çerçevesinde gerekse de lig ile bağlantısı olan kuruluşlarda oldukça büyük değişimlere yol açtı. 

Öyle ki 19 Mayıs 2020 tarihinde NFL üst yönetim toplantısı sonucunda alınan kararlar ile lig bünyesinde yapılan değişimle beraber; Azınlıkların ve kadın personellerin işe alımına değişimler getirilmişti.  

Kısa süre içerisinde etkisini gösteren bu kararlar doğrultusunda ligdeki kadın personellerin sayısı artmaya başladı. 

Geçtiğimiz günlerde New York Giants, takım tarihinin ilk tam zamanlı kadın scout personeli olan Hannah Burnett’ı işe aldı. 

New York Giants ile başlayan bu değişimler sırasıyla; Atlanta Falcons ve Cleveland Browns ile de devam etti.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir