Arthur Blank 'ten Ulusal Değişime Maddi Destek | Korumalı Futbol Türkiye
This Photo Taken From blankfoundation.org

George Floyd’un öldürülmesinden birkaç gün sonra Arthur Blank Vakfı; yaptığı bir açıklama ile “çözümün bir parçası olmak” ve “sistematik ırkçılığa yönelik daha fazlasını yapmak” misyonlarına bağlı olacağını ve bu konuda daha fazlası yapılması gerektiğini bildirmişti. 

Arthur Blank Aile Vakfı (The Arthur M. Blank Family Foundation); bugün yaptığı bir açıklama ile ulus genelinde sosyal adaletsizlik konusunda sistematik değişiklikler gerçekleştirme doğrultusunda maddi bir destekte bulunduklarını açıkladı. 

Vakıf tarafından yapılan açıklamada sosyal adaletsizlik kapsamında sistematik değişiklikler gerçekleştirme doğrultusunda yapılan bu faaliyetin; siyahi ve yerli halkın, yasal haklarından mahrum kalmalarına son vermeye yönelik olduğu bildirildi.  

Vakıf açıklamış olduğu maddi destek faaliyeti kapsamında bu misyona yönelik çalışan 7 ayrı kuruluşa toplamda 470.000 dolarlık bir bağış gerçekleştirdiğini duyurdu.  

Arthur Blank 'ten Ulusal Değişime Maddi Destek | Korumalı Futbol Türkiye
Copyrights: Jason Getz-USA TODAY Sports

Yapılan bağışlar;  

  • Güney İnsan Hakları Merkezi (Southern Center For Human Rights) ’ne 150.000 dolar, 
  • NAACP’ye 100.000 dolar, 
  • Color Of Change için 50.000 dolar,   
  • Montana Irksal Eşitlik Projeleri (Montana Racial Equity Projects) ’ne 75.000 dolar 
  • Siyahi Yaşamlar Hareketi (Black Lives Movement)’ne 25.000 dolar, 
  • Ve son olarak Outh Of Hand Theatre’a 20.000 dolarlık bir fon desteği şeklinde gerçekleştirildi.  

Vakıf tarafından sosyal adaletsizlik kapsamının değişim faaliyetleri doğrultusunda yapılan maddi destek Twitter üzerinden de paylaşıldı.

Arthur Blank Aile Vakfı’nın ve Atlanta Falcons takımının sahibi Arthur Blank ise vakıf kurulduğundan bu yana yaptıkları işler için şu sözleri dile getirdi. 

Aile, benim hayatımın ne önemli parçası. Benzer değerleri ve dünyadaki olumlu değişimi etkileme taahhüdümüzü paylaşmanın benim için ne kadar önemli olduğunu dile getiremem. Bu, gerçek bir aile vakfı. Masada bir aile olarak oturuyoruz ve bir aile olarak karar alıyoruz. Bir fark yaratma çağrısında bulunuyoruz.

Arthur Blank 

Önceki makaleNFL Antrenmanlardaki Oyuncu Sayısını Arttırabilir
Sonraki makaleDr. Allen Sills, NFL 2020 Sezonu Prokolleri Hakkında Konuştu
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here