Arthur Blank Yardım Faaliyetlerine Devam Ediyor | Korumalı Futbol Türkiye
Copyrights: Jason Getz-USA TODAY Sports

George Floyd’un öldürülmesinden birkaç gün sonra Arthur Blank Vakfı; yaptığı bir açıklama ile “çözümün bir parçası olmak” ve “sistematik ırkçılığa yönelik daha fazlasını yapmak” misyonlarına bağlı olacağını ve bu konuda daha fazlası yapılması gerektiğini bildirmişti. 

Arthur Blank Aile Vakfı geçtiğimiz günlerde yapmış oldukları bir açıklamayla beraber ulus genelinde sosyal adaletsizlik kapsamında sistemik değişiklikler gerçekleştirmek yolunda ilk adımı attı. 

Blank Aile Vakfı sistemik ırkçılığa yönelik çözümün bir parçası olmak kapsamında attıkları ilk adımla beraber siyahi ve yerli halkın yasal haklarını destekleyen kuruluşlara; toplamda 470.000 dolarlık bir bağış gerçekleştirdiğini duyurdu.   

Blank Aile Vakfı’nın ve Atlanta Falcons’un sahibi olan Arthur Blank; bugün yapmış olduğu bir konuşma ile misyonları doğrultusunda yeni bir yardım faaliyetinde daha bulunacağını açıkladı. 

Arthur Blank 'ten Ulusal Değişime Maddi Destek | Korumalı Futbol Türkiye
This Photo Taken From blankfoundation.org

Arthur Blank, basım ve dağıtıma hazırlanan kitabı Good Company’den gelecek olan gelirin; The National Center for Civil And Human Rights’a (Ulusal Sivil ve İnsan Hakları Merkezi) gideceğini bildirdi.  

Good Company’den gelecek olan gelirin yanı sıra Blank; bu bağış faaliyetine ilk katkıyı 300 bin dolarlık bir maddi destekle gerçekleştireceğinin de altını çizdi. 

Ayrıca Blank yapmış olduğu açıklama esnasında yayımlanmak üzere hazırlanan kitabından bir alıntıyı da paylaştı.  

“İyi şirketler, müşterilerinin, ortaklarının ve topluluklarının refahını ilk sıraya koyduğu zaman finansal başarıya ulaşırlar. Bugünün ve yarının girişimcileri, iş liderleri olağanüstü bir fırsata sahipler. “Bu fırsat; destekleyici değerler sayesinde şirket, müşteri ve toplum için değer yaratabileceğimizi kanıtlamaktır.”  

Önceki makaleMohamed Sanu Hızla İyileşiyor
Sonraki makaleEzekiel Elliot ‘dan Covid-19 Açıklaması
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here