Arizona Cardinals, Virtual Offseason’u Avantaja Çeviriyor

Arizona Cardinals baş antrenörü Kliff Kingsbury, Virtual Offseason döneminde yaptıkları çalışamalar ile takımın hücumlarını geliştirmek yönünde büyük adımlar attıklarını açıkladı.  

Covid-19 pandemisiyle beraber gerek NFL bünyesinde gerekse de dünya çapında yaşanan duraksamalar nedeniyle yaşanan aksaklıklar Arizona Cardinals için bir fırsat haline gelmiş olabilir. 

Geçtiğimiz hafta NFL komisyon üyesi Roger Goodell’ın yapmış olduğu açıklamayla beraber virtual offseason’un 2 hafta süreyle uzatıldığı bildirilmişti.  

Kliff Kingsbury ise bu süreçte yeni oyun stratejileri bulmak ve 2020 sezonu için ayrıntılı oyun planları hazırlamakla uğraşırken elde ettiği boş zamanın tadını çıkardı.  

Kliff, bugün Arziona Republic aracığıyla yapmış olduğu bir açıklamada bu süreç boyunca yaptıklarına değindi. 

“Evet, bu süre kesinlikle kolej oyununa biraz daha derinden bakabilmeme izin verdi. Her zaman bu üst düzey hücumlardan bazılarını araştırmaya çalıştım. Bu yüzden bu offseason ve karantina süreleri ile hücum oyunlarına daha derin bir dalış yaptım.” 

Arizona Cardinals, Virtual Offseason'u Avantaja Çeviriyor | Korumalı Futbol Türkiye
Kliff Kingsbury, Arizona Cardinals

Kliff Kingsbury’nin çalışmalarına Arizona Cardinals’in oyuncularından da yanıt gecikmedi.  

Arizona Cardinals‘in Running back oyuncusu Kenyan Drake ise Kliff Kingsbury’nin çalışmaları hakkında şu sözleri söyledi;  

Kliff,  oyuncuları oraya çıkartmak ve ham, doğal yetenekleri ile nasıl farklı pozisyonlarda başarılı olabileceklerini bildiğinden dolayı bu ligdeki en çılgın ve hücum stratejisine en hakim olan adamlardan biridir. En iyi şekilde çalışır.”  

“Karşımıza ne ile çıkabileceğine dair hiçbir fikrim yok, ancak bu sene daha fazla puan ve daha fazla oyun kazanacağız.”  

Gerek takımın antrenörlerinin bu virtual offseason sürecindeki çalışmaları ve gerekse de oyuncuların yaptığı antrenmanlar ile ortaya konan yorumlar ve açıklamalar doğrultusunda Arizona Cardinals’in; 2020 sezonu için NFC West takımları arasında en iddialı olan isimlerden biri olarak karşımıza çıkacağı konusunda hiç şüphe yok.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir